út 13.9.2016
Aktuální zprávy

Lístky došly. Baník vyprodal bitvu o Slezsko!

Vyprodáno! Velké slezské derby mezi Baníkem a Opavou bude ve středu na Městském stadionu navzdory přímému televiznímu přenosu sledovat plný dům. Celková kapacita arény byla naplněna zhruba 48 hodin před výkopem.

I když je v současnosti pouze ve druhé nejvyšší soutěži, Baník dokázal po dvanácti letech prodat všechny vstupenky na domácí zápas, a to už v předprodeji. Naposledy bylo na domácím utkání plné hlediště ještě na Bazalech v mistrovské sezoně 3. března 2004 v utkání proti Slovácku (18.020 diváků).

„Zájem o utkání v posledních dnech vzrostl natolik, že bychom byli schopni prodat ještě několik dalších tisíc vstupenek. Bohužel kapacita není nafukovací,“ uvedla manažerka ticketingu FC Baník Ostrava Monika Matulová s tím, že do oběhu bylo vydáno přes dvanáct tisíc lístků. "Současně prosíme všechny návštěvníky, aby přišli co nejdříve, a neriskovali dlouhé fronty u vstupu."

Novodobá hitparáda druholigové návštěvnosti tak bude mít od středy nového lídra. Nejvíc lidí v samostatné druhé nejvyšší soutěži přišlo v sezoně 1994/95 na utkání Opava - LeRK Brno (10.252 diváků).

Ještě v 80. letech však na druholigové zápasy Zbrojovky Brno docházely na stadion Za Lužánkami také srovnatelné návštěvy a na tehdejší šlágr se Slušovicemi bylo podle některých zdrojů v hledišti až 30 tisíc fanoušků.

2
Marek
Havran
5
Jiří
Boula
21
Michal
Kohút
11
David
Látal
29
Jakub
Pira
77
Ladislav
Almási
17
Michal
Frydrych
3
Hamidou
Kante
55
Artur
Musák
99
Vlasiy
Sinyavskiy
18
David
Planka
25
Dennis
Owusu
24
Martin
Hrubý
20
Pablo
Ortiz
66
Matúš
Rusnák
19
Filip
Šancl
37
Matěj
Chaluš
1
Viktor
Budinský
10
Srdjan
Plavšić
9
David
Buchta
12
Abdallah
Gning
95
Daniel
Holzer
80
Ondřej
Kričfaluši
15
Václav
Jurečka
28
Filip
Kubala
23
Martin
Jedlička
6
Karel
Pojezný
26
Lauri
Laine