FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Legendy Baníku proti Spartě. V akci budou Baroš a spol.

09.11.2016 | Redakce

Jediný souboj dvou odvěkých rivalů v kalendářním roce 2016. Legendy Baníku a Sparty se utkají v halové exhibici v sobotu 17. prosince od 17 hodin na zimním stadionu v Porubě a v akci budou na domácí straně i takové veličiny jako Milan Baroš nebo Marek Jankulovski.

„Rok 2016 byl pro Baník zlomový, protože v něm sestoupil po dlouhých padesáti letech do druhé ligy. Je úžasné a skvělé, že klub ani v tomto složitém období neopustili věrní fanoušci. Zápas je poděkováním všem, kteří na Baník nezanevřeli, a stojí při něm i v této nelehké situaci. Věřím, že akce bude oslavou fotbalu a opět se potvrdí, že lidé na Ostravsku tento sport milují. Velice si vážím přístupu kluků ze Sparty, kteří do Ostravy přijedou a akci svou účastí podpoří,“ řekl na dnešní tiskové konferenci v klubu Heligonka patron baníkovského týmu Marek Jankulovski.

Předběžné sestavy řinčí zvukem velkých jmen. Baník hlásí Milana Baroše, Marka Jankulovského, Radoslava Látala, Jana Laštůvku, René Bolfa, Václava Svěrkoše nebo Martina Lukeše, Sparta zase ústy svého patrona Vratislava Lokvence Jiřího Novotného, Horsta Siegla, Michala Horňáka, Jiřího Jarošíka, Zdeňka Grygeru a Tomáše Ujfalušiho.

„Samozřejmě, že velkou roli sehrálo to, že v roce 2016 Baník se Spartou nehrál a my nechtěli ostravské fotbalové fanoušky o tento duel ochudit. Ten nápad ostatně oslovil i Marka Jankulovského, který je garantem týmu Baníku, a v myšlence nás podpořil i majitel Baníku Václav Brabec,“ řekl manažer akce Michal Otava.

Předprodej vstupenek bude probíhat od pátku 11. listopadu v pobočkách Ostravského informačního centra nebo online na www.ostravainfo.cz. Cena vstupenek je 190/290 korun.

Twitter
MW Dias
RE/MAX
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA