st 9.11.2016
Aktuální zprávy

Legendy Baníku proti Spartě. V akci budou Baroš a spol.

Jediný souboj dvou odvěkých rivalů v kalendářním roce 2016. Legendy Baníku a Sparty se utkají v halové exhibici v sobotu 17. prosince od 17 hodin na zimním stadionu v Porubě a v akci budou na domácí straně i takové veličiny jako Milan Baroš nebo Marek Jankulovski.

„Rok 2016 byl pro Baník zlomový, protože v něm sestoupil po dlouhých padesáti letech do druhé ligy. Je úžasné a skvělé, že klub ani v tomto složitém období neopustili věrní fanoušci. Zápas je poděkováním všem, kteří na Baník nezanevřeli, a stojí při něm i v této nelehké situaci. Věřím, že akce bude oslavou fotbalu a opět se potvrdí, že lidé na Ostravsku tento sport milují. Velice si vážím přístupu kluků ze Sparty, kteří do Ostravy přijedou a akci svou účastí podpoří,“ řekl na dnešní tiskové konferenci v klubu Heligonka patron baníkovského týmu Marek Jankulovski.

Předběžné sestavy řinčí zvukem velkých jmen. Baník hlásí Milana Baroše, Marka Jankulovského, Radoslava Látala, Jana Laštůvku, René Bolfa, Václava Svěrkoše nebo Martina Lukeše, Sparta zase ústy svého patrona Vratislava Lokvence Jiřího Novotného, Horsta Siegla, Michala Horňáka, Jiřího Jarošíka, Zdeňka Grygeru a Tomáše Ujfalušiho.

„Samozřejmě, že velkou roli sehrálo to, že v roce 2016 Baník se Spartou nehrál a my nechtěli ostravské fotbalové fanoušky o tento duel ochudit. Ten nápad ostatně oslovil i Marka Jankulovského, který je garantem týmu Baníku, a v myšlence nás podpořil i majitel Baníku Václav Brabec,“ řekl manažer akce Michal Otava.

Předprodej vstupenek bude probíhat od pátku 11. listopadu v pobočkách Ostravského informačního centra nebo online na www.ostravainfo.cz. Cena vstupenek je 190/290 korun.

19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
8
Jaroslav
Harušťák
5
Adam
Jánoš
22
Filip
Kaloč
66
Denis
Granečný
7
Ondřej
Chvěja
20
Jakub
Pokorný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
25
Jiří
Fleišman
16
Jan
Laštůvka
4
Yira
Sor
23
Jaroslav
Svozil
12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
11
Nemanja
Kuzmanović
32
Lukáš
Budínský
13
Roman
Potočný
33
Ondřej
Kukučka
99
Ladislav
Almási
77
Gigli
Ndefe
17
Muhammed
Sanneh