čt 8.9.2022
A-tým

Last minute posily: Srdjan Plavšić a Cadu

Baník zareagoval na nepovedený začátek sezony posílením kádru. Pár hodin před koncem letního přestupního termínu získal na hostování Srba Srdjana Plavšiće ze Slavie a Brazilce Cadua z Plzně.

Oba hráči jsou posilami na kraj pole. Šestadvacetiletý Srb operuje zpravidla nalevo, zatímco o rok mladší Brazilec je zvyklý hrát zprava. Oba však umí alternovat i na protějším křídle.

„Oba kluci jsou hotoví hráči s prověřenou kvalitou v české lize. Víme, co od nich můžeme čekat. Úplně klíčová pro nás byla ochota hráčů do Baníku jít,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Hbitého Srba navíc Pavel Vrba zná ze společného působení ve Spartě. „Potěšilo mě, že to jednání nebylo o financích. Máme finanční strop a limity, přes které zkrátka nemůžeme jít, a přesto jsme se bez problémů dohodli s hráčem i jeho klubem na podmínkách,“ uvedl Alois Grussmann.

Plavšič i Cadu přišli do Baníku na hostování do konce sezony. „Je pravda, že poprvé za mého působení v Baníku přivádíme hráče na hostování bez opce. Není to směr, kterým chceme směřovat a pokračovat. Ocitli jsme se ale v nepříjemné situaci, která si žádala rychlé a výjimečné řešení. Vzhledem k situaci na trhu jsme se rozhodli pro tento způsob transferu, protože věříme, že přinese efekt a zvýšení kvality do týmu. Jsme na čtrnáctém místě a potřebovali jsme okamžité posílení kádru, hotového fotbalistu na křídlo, u kterého odpadá problém s adaptací.“

Pětadvacetiletý Cadu byl v posledních dvou sezonách jedním z klíčových hráčů Pardubic a letos v létě přestoupil do Plzně. V české lize dal zatím jedenáct gólů. Srdjan Plavšič vstřelil osm branek a na dalších 14 přihrál.

13
Daniel
Smékal
11
Nemanja
Kuzmanović
6
Daniel
Tetour
21
Jiří
Klíma
23
Jaroslav
Svozil
22
Filip
Kaloč
3
Muhammed
Sanneh
28
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
26
Muhamed
Tijani
18
Robert
Mišković
19
David
Lischka
1
Martin
Hrubý
29
Ladislav
Takács
16
Jan
Laštůvka
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
8
Srdjan
Plavšić
30
Jiří
Letáček
14
Petr
Jaroň
5
Jiří
Boula
25
Jiří
Fleišman
33
Eldar
Šehić
0
Jan
Juroška
17
Michal
Frydrych
9
David
Buchta
7
Karel
Pojezný