čt 5.1.2023
A-tým

Laco Takács: Touha po návratu mě žene dopředu

Náročné období na fyzickou i psychickou stránku. Ladislav Takács je však i po listopadové osteotomii kolena plný odhodlání vrátit se na hřiště.

„Touha po návratu mě žene dopředu,“ prohlásil šestadvacetiletý defenzivní hráč, který v rámci rekonvalescence začíná šlapat na kole a plavat.

Na fotbal to ještě hned tak nebude, motivace mu přesto nechybí. „Rehabilitace bude dlouhá, ale já se vrátím silnější! Je přede mou ještě kus cesty, ale já jsem odhodlaný se vrátit a Baníku pomoct,“ prohlásil Laco Takács, který v květnu proti Hradci vstřelil i svůj první gól v baníkovském dresu.

Přiznává, že když se na podzim dozvěděl, že se nevyhne náročnému operačnímu zákroku kolena, bylo mu do breku. „První myšlenky byly hrozné, postupně jsem to ale přijmul a pak už jsem naopak chtěl, ať to mám co nejrychleji za sebou a můžu začít rekonvalescenci. Nejhorší bylo to čekání, ale na operaci jsem už šel s čistou hlavou.

„Teď jsem nastavený dobře a mám v hlavě jen návrat. Jsem rád, že to mám za sebou. Doktoři už mi povolují postupně různé sportovní aktivity a to mi dodává další novou motivaci k tvrdé práci. Můžu už začít pomalu lehké cviky s vlastní vahou, plavání, kolo. To je pro mě super. Když jsem jen chodil o berlích a nemohl nic dělat, bylo to ubíjející. Teď už jsem upnutý na návrat, pro který udělám sto deset procent, prostě vše, co bude v mých silách.“

0
Paixao da Silva
Ewerton
12
Tomáš
Rigo
17
Michal
Frydrych
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
28
Filip
Kubala
26
Filip
Blažek
35
Jakub
Markovič
13
Samuel
Grygar
5
Jiří
Boula
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
77
Gigli
Ndefe
11
Eldar
Šehić
4
Robert
Mišković
20
Abdullahi
Tanko
15
Patrick
Kpozo
19
David
Lischka
30
Jiří
Letáček
29
Ladislav
Takács
7
Karel
Pojezný