pá 2.7.2021
A-tým

Klíma a Budínský přestoupili do Baníku

Baník přivedl dvě posily do ligového kádru. Ostravský dres budou nově oblékat záložník Lukáš Budínský a útočník Jiří Klíma, které Baník vykoupil z platných kontraktů v Mladé Boleslavi.

Lékařské prohlídky dopadly dobře, formality jsou dotaženy do konce. Lukáš Budínský a Jiří Klíma jsou hráči Baníku. Oba ve svém novém působišti podepsali víceleté kontrakty. 

„Myslím si, že jsme v těchto dvou hráčích získali dvě opravdové posily,“ uvedl Alois Grussmann, sportovní ředitel Baníku. „Jirka Klíma je kvalitní útočník, který může hrát na hrotu, pod ním i na křídle. Kvality Lukáše Budínského známe z Karviné i Mladé Boleslavi, hovoří za něj čísla, kromě toho, že je to velmi dobrý střední záložník, umí výborně zahrávat standardky,“ dodal Alois Grussmann.

„Jsem moc rád, že v Baníku jsem. A těším se na to,“ poznamenal devětadvacetiletý Lukáš Budínský. „O zájmu Baníku jsem věděl možná tak čtrnáct dnů, trochu se to táhlo, ale povedlo se. A teď už se můžeme jen těšit a připravovat se na to, že budeme hrát v jednom z největších českých klubů,“ doplnil čtyřiadvacetiletý útočník Jiří Klíma.

Pro Lukáše Budínského je Baník čtvrtým ligovým působištěm: za Mladou Boleslav, Karvinou a Bohemians 1905 odehrál 183 utkání a zaznamenal 40 gólů. Jihlavský odchovanec Jiří Klíma má na kontě 70 startů v nejvyšší soutěži a 15 tref k tomu. V obou posledních sezonách dal v Mladé Boleslavi vždy po sedmi brankách.

6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
16
Jan
Laštůvka
50
Ubong
Ekpai
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
4
Martin
Chlumecký
5
Jiří
Boula
29
Ladislav
Takács
25
Jiří
Fleišman
20
Jakub
Pokorný
30
Viktor
Budinský
23
Jaroslav
Svozil
10
Matěj
Šín
14
Petr
Jaroň
12
Radovan
Murin
39
Dominik
Janošek
19
David
Lischka
7
Šimon
Falta
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
11
Nemanja
Kuzmanović
24
Jan
Juroška
32
Lukáš
Budínský