pá 2.7.2021
A-tým

Klíma a Budínský přestoupili do Baníku

Baník přivedl dvě posily do ligového kádru. Ostravský dres budou nově oblékat záložník Lukáš Budínský a útočník Jiří Klíma, které Baník vykoupil z platných kontraktů v Mladé Boleslavi.

Lékařské prohlídky dopadly dobře, formality jsou dotaženy do konce. Lukáš Budínský a Jiří Klíma jsou hráči Baníku. Oba ve svém novém působišti podepsali víceleté kontrakty. 

„Myslím si, že jsme v těchto dvou hráčích získali dvě opravdové posily,“ uvedl Alois Grussmann, sportovní ředitel Baníku. „Jirka Klíma je kvalitní útočník, který může hrát na hrotu, pod ním i na křídle. Kvality Lukáše Budínského známe z Karviné i Mladé Boleslavi, hovoří za něj čísla, kromě toho, že je to velmi dobrý střední záložník, umí výborně zahrávat standardky,“ dodal Alois Grussmann.

„Jsem moc rád, že v Baníku jsem. A těším se na to,“ poznamenal devětadvacetiletý Lukáš Budínský. „O zájmu Baníku jsem věděl možná tak čtrnáct dnů, trochu se to táhlo, ale povedlo se. A teď už se můžeme jen těšit a připravovat se na to, že budeme hrát v jednom z největších českých klubů,“ doplnil čtyřiadvacetiletý útočník Jiří Klíma.

Pro Lukáše Budínského je Baník čtvrtým ligovým působištěm: za Mladou Boleslav, Karvinou a Bohemians 1905 odehrál 183 utkání a zaznamenal 40 gólů. Jihlavský odchovanec Jiří Klíma má na kontě 70 startů v nejvyšší soutěži a 15 tref k tomu. V obou posledních sezonách dal v Mladé Boleslavi vždy po sedmi brankách.

16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
17
Michal
Frydrych
14
Petr
Jaroň
99
Ladislav
Almási
1
Martin
Hrubý
3
Muhammed
Sanneh
33
Eldar
Šehić
23
Jaroslav
Svozil
19
David
Lischka
22
Filip
Kaloč
96
Eneo
Bitri
24
Jan
Juroška
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
7
Karel
Pojezný
26
Muhamed
Tijani
8
Srdjan
Plavšić
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
18
Robert
Mišković
30
Jiří
Letáček
13
Daniel
Smékal
5
Jiří
Boula
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu