st 23.9.2020
Aktuální zprávy

Kapacita se dočasně snižuje na 2000 diváků

Zhoršená epidemiologická situace v zemi vyvolala reakci Ústředního krizového štábu. Ten dnes ústy nového ministra zdravotnictví Romana Prymuly oznámil, že sportovní akce na otevřeném prostranství budou až do odvolání omezeny maximálním počtem 2000 diváků.

Nové opatření má trvat minimálně dva týdny, tím pádem je jisté, že se dotkne přinejmenším domácího utkání Baníku se Slavií. Pokud by během následujících čtrnácti dnů došlo ke zploštění křivky růstu infikovaných, má se podle Prymuly situace vrátit do dosavadní podoby, kdy kluby mohly z poloviny naplnit celkovou kapacitu.

„Zatím je to všechno velice rychlé a čerstvé a čekáme i na zpřesňující informace ze strany LFA, která bude v reakci na dnešní prohlášení modifikovat současný Protokol opatření pro pořádání ligových zápasů, z nějž všechny kluby vycházejí. Je ovšem zřejmé, že na utkání se Slavií se na stadion nedostane více než dva tisíce osob. Operativně už samozřejmě pracujeme na tom, jakým způsobem budeme postupovat v naplňování této normy, ale musíme počkat na oficiální stanovisko LFA,“ řekl výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

0
Matúš
Rusnák
0
Viktor
Budinský
0
Filip
Šancl
0
Jakub
Pira
0
Vlasiy
Sinyavskiy
0
Václav
Jurečka
0
Jiří
Boula
0
Daniel
Holzer
0
Pablo
Ortiz
0
Matěj
Chaluš
0
Martin
Hrubý
0
David
Látal
0
Abdallah
Gning
0
Artur
Musák
0
Martin
Jedlička
0
Michal
Kohút
0
David
Buchta
0
Dennis
Owusu
0
Filip
Kubala
0
Karel
Pojezný
0
Michal
Frydrych
0
Samuel
Grygar
0
David
Planka
0
Marek
Havran