FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Juniorka zahajuje jaro s Třincem

15.02.2019 | Redakce, foto: Iva Chohan

Jarní část sezony začíná i baníkovské juniorce. Svěřenci Daniela Tchuře odstartují boj o místo v příštím ročníku MSFL pondělním domácím utkáním proti Třinci. Bude se hrát v pondělí od 11:00 na umělé trávě ZŠ J. Šoupala.

Přestože juniorská liga vrcholí finálovou skupinou, pro baníkovce bude klíčových následujících pět kol v nadstavbové části. Tu potřebují zakončit do čtvrtého místa v moravské skupině, aby si zajistili účast v příštím ročníku MSFL. Juniorská liga totiž po sezoně zaniká a do třetí ligy se přesune nejlepší moravskoslezský kvartet po nadstavbové části. Jinak by museli hrát divizi.

„Věřím, že jsme dobře nachystaní. Udržet čtyřku je samozřejmě naše priorita pro jaro,“ nadnesl Daniel Tchuř, jehož tým má po podzimu na třetím místě pětibodový náskok na pátou Jihlavu.

Výsledky v zimní přípravě by přitom mohly zavdávat důvody k optimismu. Baník remizoval s druholigovými Vítkovicemi, porazil třetiligové týmy Dolního Benešova či Petřkovic.

„Ano, s výsledky můžeme být spokojeni. Ale nic to neznamená. Liga a přátelák je úplně o něčem jiném, soupeři v přípravě zkoušejí, mohou být v jiném stádiu přípravy, vůbec to nelze přeceňovat. Soutěžní zápasy budou jiné a je nutné, aby k nim kluci přistupovali s maximální koncentrací a pokorou,“ nabádal kouč k opatrnosti.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA