út 28.2.2017
A-tým

Josef Celba podepsal novou smlouvu

Baník rozšířil portofolio hráčů s dlouhodobými smlouvami o další jméno. Vedení klubu se dohodlo na podmínkách nového kontraktu s krajním obráncem Josefem Celbou, který se na Bazalech upsal do 31. prosince 2019.

Dvaadvacetiletý krajní hráč je dalším z řady odchovanců, kterého si Baník v průběhu posledních měsíců pojistil dlouhodobou smlouvou. „Pepa je hráč, který má nepochybně předpoklady, aby se prosadil ve vrcholovém fotbale. Ale musí je ještě rozvinout tvrdou prací v přípravě, jen předpoklady samy o sobě nestačí. My mu dlouhodobým kontraktem dáváme prostor, aby se popral o místo v základu,“ konstatoval sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Baníku se od léta povedlo prodloužit smlouvy už s šesticí talentovaných odchovanců. Před Josefem Celbou to byli Ondřej Šašinka, Denis Granečný, Matěj Helešic, Ondřej Chvěja a brankář František Chmiel. „Jsme rádi, že se nám daří prodlužovat smlouvy s odchovanci. Je to cesta, kterou chce Baník v budoucnu jít, ale je to pořád jen dílčí krok. K tomu, aby byli stabilními členy a tahouny prvního mužstva, je pořád ještě kus tvrdé práce, a je to teď především na nich,“ dodal Dušan Vrťo.

10
Matěj
Šín
26
Filip
Blažek
6
Daniel
Tetour
5
Jiří
Boula
29
Ladislav
Takács
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
35
Jakub
Markovič
28
Filip
Kubala
99
Ladislav
Almási
32
Paixao da Silva
Ewerton
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
37
Matej
Madleňák
17
Michal
Frydrych
11
Eldar
Šehić
1
Martin
Hrubý
21
Jiří
Klíma
4
Robert
Mišković
30
Jiří
Letáček
20
Abdullahi
Tanko
7
Karel
Pojezný
15
Patrick
Kpozo
22
Filip
Kaloč
12
Tomáš
Rigo
70
David
Fadairo
13
Samuel
Grygar