st 31.7.2019
Aktuální zprávy

Josef Celba: S Rudou Reiterem se mi hrálo dobře

V základní sestavě se objevil poprvé od května 2017. Tehdy hrál Baník ještě druhou ligu, jeho páteční start proti Teplicím měl prvoligový punc. Josefu Celbovi do sestavy pomohlo zranění Lukáše Pazdery a karetní trest Martina Filla. Odehrál celé utkání a rozhodně si na hřišti nevedl špatně. I když jej mrzí situace, která předcházela teplickému gólu.

Vraťme se ještě do období krátce před utkáním s Teplicemi. Do chvíle, kdy jste se dozvěděl, že jste v základní sestavě. Jak jste se na utkání těšil?

Moc. Připravoval jsem se stejně jako na každý zápas, stejně jako jsem to dělal i v minulé sezoně, kdy jsem byl na hostování ve Vítkovicích. Pomohli mi i spoluhráči. Třeba Venca Procházka nebo Patrizio Stronati. Ti mě před zápasem hodně podporovali. A přišel za mnou i Martin Fillo, který nemohl hrát. Řekl mi, že to v pohodě zvládnu. Hodně mi to pomohlo.

Přepadla vás nervozita?

To si nemyslím. Jakmile jsem přišel na nástup a slyšel fanoušky zpívat naši hymnu, měl jsem z toho husí kůži. Ve chvíli, kdy se začalo hrát, veškerá nervozita opadla a já už se soustředil jen na svůj výkon. Na ten zápas jsem se hlavně těšil, takže na nervozitu ani nebyl čas.

Brzy však přišel inkasovaný gól…

Předcházela mu bohužel i moje chyba, což můj výkon na chvíli ovlivnilo. Nicméně postupem času jsem se chytil a myslím, že jsem utkání celkem zvládl. Říkal jsem si, že to zpočátku zkusím trochu víc na jistotu, pak už jsem si troufl víc. A celkem to šlo. Až na pár nepovedených centrů.

Zdálo se, že jste si na hřišti docela rozuměl s Rudolfem Reiterem, který hrál na pravé straně nad vámi. Jak jste spolupráci s ním vnímal vy?

Hrálo se mi s ním velice dobře. Ruda je rychlostně i technicky skvěle vybavený a dokáže si poradit v situaci jeden na jednoho. Takže spolupráce na hřišti byla bezproblémová.

Jaké jste po utkání zaznamenal ohlasy na svůj výkon?

Dostal jsem pár zpráv, že jsem to zvládl a neodehrál jsem špatný zápas. Až na ten jeden souboj před úvodním gólem to prý bylo dobré. Jenže zápas jsme prohráli, takže mi to zas tak velkou radost neudělalo.

Jak porážku s Teplicemi skousávala baníkovská kabina?

Byli jsme hodně zklamaní. I když náš výkon byl z těch tří odehraných kol nejlepší, prohrálo se. O poločase jsme si říkali, že budeme trpěliví a pokusíme se ten zápas otočit. Šance jsme si vytvořili. Bohužel jsme neproměnili ani penaltu. Alespoň ten bod jsme mohli získat.

Takže pocity po dobrém výkonu ale prohraném utkání se ve vás osobně mísily…

Je to týmový sport. Osobně bych raději odehrál špatné utkání, ve kterém bychom vyhráli, než mít na kontě nulu. Co je z dobrého výkonu, když nepomůže k vítězství?

Teplice jste přitom celý zápas přehrávali…

Hodně nám ale chyběla finální fáze. Já sám jsem dvě finální přihrávky pokazil. Od té finální fáze se pak odvíjí i zakončení, takže bychom na tom měli zapracovat. A když už jsme se do nějaké šance dostali, hodně je podržel gólman Grigar.

Na svém postu máte v Baníku obrovskou konkurenci. Od tak zkušeného hráče, jako je Martin Fillo se můžete určitě spoustu věcí naučit. Jak se vám s ním spolupracuje?

Filous je skvělý kluk a pracuje se mi s ním dobře. Jelikož na post pravého obránce přesedlal ze zálohy nedávno, je vidět, že v ofenzivní hře je velice zkušený, má skvělé náběhy z pozice pravého beka. Tam bych se od něj mohl určitě hodně naučit. Naopak co se týče defenzívy, tam mám možná více zkušeností já, a tak si vlastně pomáháme navzájem.

Na post pravého obránce patří ještě Lukáš Pazdera, který je momentálně po operaci, jak se v takové konkurenci cítíte?

Tu konkurenci vnímám pozitivně. Kdybychom neměli na ten post tolik hráčů, neměl bych s kým o místo v sestavě bojovat. To prostě zvyšuje motivaci.

Jak kabina vnímá skutečnost, že po třech kolech má Baník na kontě tři body?

Je to teprve začátek soutěže a my jedeme pořád dále. Máme silné mužstvo s osobnostmi, které už toho mají spoustu za sebou. Takže trénujeme dále s hlavami nahoře a na slezské derby si věříme.

Jedno regionální derby jste už v této sezoně vyhráli. To může být před zápasem s Opavou povzbuzení…

Myslím si, že derby v Opavě žádné povzbuzení nepotřebuje. I když se nám podařilo zvítězit v Karviné, nehraje to teď vůbec žádnou roli. Derby bude zase nový zápas. Samozřejmě je výhoda, že jsme vyhráli jeden zápas venku. Na druhou stranu jsme ztratili obě domácí utkání, takže si myslím, že předchozí výsledky ten zápas vůbec neovlivní.

Co od pátečního derby v Opavě očekáváte?

Myslím si, že to bude více bojovné utkání než nějaká fotbalová podívaná. Opava má silné družstvo, hrají hodně po zemi. Navíc tam teď mají útočníka Dediče, kterého znám z Třince. Je to kvalitní útočník, letos už vstřelil dva góly a do mužstva slušně zapadl. Takže si na něj budeme muset dát pozor. Hodně se těším na diváckou kulisu.

77
Gigli
Ndefe
10
Matěj
Šín
17
Michal
Frydrych
24
Jan
Juroška
20
Abdullahi
Tanko
0
Paixao da Silva
Ewerton
30
Jiří
Letáček
29
Ladislav
Takács
7
Karel
Pojezný
15
Patrick
Kpozo
12
Tomáš
Rigo
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
26
Filip
Blažek
4
Robert
Mišković
35
Jakub
Markovič
13
Samuel
Grygar
28
Filip
Kubala
11
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta