so 30.4.2022
A-tým

Jiří Klíma: Penalta nás úplně složila

Nastoupil ke svému stému ligovému zápasu. A brzy se zdálo, že jej oslaví tím nejlepším možným způsobem a s ním i celý Baník. Jenže gól Jiřího Klímy z úvodu zápasu ke třem bodům, a nakonec k ani jednomu, nevedl...

Byl to zápas dvou zcela rozdílných poločasů...

První poločas byl asi podle našich představ. Těžko nám tam něco vytknout, bylo tam, myslím si, všechno správně. Těch šancí a brejků jsme měli tolik, že kdyby to bylo dva tři nula, nikdo by se asi nemohl divit. Ale i tak, vedli jsme 1:0 a při vstupu do druhé půle jsme si říkali, že to teď musíme hrát hlavně odzadu. Že se teď nikam tlačit nemusíme. Že si počkáme na šance. A pak přijde penalta, je to jedna jedna a nás to úplně složí. Není to poprvé. Děláme takové chyby, že nás za to soupeři prostě trestají. My se pak na další šance nadřeme a soupeř jich má hodně.

Máte velmi mladou zálohu, není to tak, že si ti kluci věří, když to jde, a když pak ne, trochu tomu propadnou?

Tak, mladou… Je tam Buchtič s Kalym, kteří už těch zápasů mají několik a je jedno, kolik jim je. Už jsou na tu ligu zvyklí. A Boulis s Peťou Jaroněm mají takovou výkonnost, že předčili ty starší. Takže to není o tom, že by tam byla nějaká nekvalita. Možná nějaká ta zkušenost v situaci, kdy je dobré to spíš přidržet a rozdat to klidně i zpátky, to jim třeba ještě chybí. Ale do toho se dostanou jen díky odehraným zápasům.

Váš gól dostal Baník do vedení. Nepřekvapilo vás, že jste byl v té chvíli v šestnáctce dost sám?

Začalo to centrem z pravé strany. Já a Sméky jsme to strhli na přední tyč, a pak jsem ani neviděl, jak se to tam odráželo. A pak se ten balon překopl přes vápno až mi k noze a já už to jen dával do branky. Ale ani si nedokážu vybavit, jak to vlastně bylo.

Porážkou na Slovácku ztratil Baník naději na čtvrté místo v tabulce…

Je to tak. Jeli jsme sem s tím, že chceme vyhrát a vyvinout na Slovácko ještě nějaký tlak, protože Slovácko ještě hraje pohár a bude toho mít hodně. Ale ta šance teď už není a my teď budeme hrát o to, abychom fanouškům aspoň vrátili úsměv na tvář a napravili si trochu reputaci.

Sezona tedy skončí bez výrazného úspěchu…

My jsme si tu sezonu prohráli domácími zápasy s Teplicemi, Karvinou a Libercem. Tam kdybychom body, které se od nás čekaly, uhráli, hráli bychom dnes na Slovácku úplně jiný zápas. A ta sezona by vypadala úplně jinak. My jsme si dojem z celé sezony, který nemusel být výsledkově špatný, prohráli těmi třemi zápasy doma.

20
Abdullahi
Tanko
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
13
Samuel
Grygar
35
Jakub
Markovič
26
Filip
Blažek
30
Jiří
Letáček
4
Robert
Mišković
11
Eldar
Šehić
12
Tomáš
Rigo
0
Paixao da Silva
Ewerton
28
Filip
Kubala
15
Patrick
Kpozo
17
Michal
Frydrych
19
David
Lischka
29
Ladislav
Takács
21
Jiří
Klíma