ne 16.1.2022
A-tým

Jiří Klíma: Jsme rádi, že se to rozjíždí

Baník má za sebou první přípravný duel. Výsledkově to sice proti silnému Lechu Poznaň nevyšlo, nicméně zápas splnil svůj přípravný účel. Mezi nejvýraznější postavy Baníku patřil určitě útočník Jiří Klíma.

Máte za sebou těžké utkání proti lídru polské Ekstraklasy. Jaké bylo?

Byl to hodně těžký zápas. Hlavně v tom prvním poločase bylo cítit, že postavili tu zkušenější sestavu. Tam jsme to měli hodně těžké, běhali jsme převážně bez balonu, hráli jsme navíc proti větru, a ten vítr tady je hodně silný. Ale na to se nechci vymlouvat. Ve druhém poločase jsme toho větru možná i využili. Dali jsme dva góly. Oni změnili sestavu, dali tam mladší kluky. A myslím, že ten druhý poločas jsme hráli dobře, vyrovnali jsme. Pak jsme dostali dva góly, možná že nám už ke konci došly síly, protože oni prostřídali dvě jedenáctky, my jsme hráli prakticky bez střídání.

Byl to vlastně první přípravný zápas, protože duely Tipsport ligy odehráli z velké části hráči z B-týmu. Takže jak jste se na zápas těšili?

Měli jsme náročnou přípravu, každý už se těšil, že budeme nabírat kondici v takových zápasech než běháním někde v parku. Takže jsme rádi, že už se to rozjíždí a bude to tak i pokračovat.

Byl jste u obou gólů, které Baník dal. Před prvním jste zařídil penaltu, kterou pak proměnil Petr Jaroň...

Byla tam nějaká naše střela, já na ni dobíhal. Oni to chtěli odkopnout, trefili vlastního hráče a ke mně se to odrazilo. Byl jsem sám před gólmanem, zpracoval jsem si to, chtěl jsem vystřelit, obránce mi tam dal nohu. Spíš jsem vlastně trefil já jeho, ale tohle se píská jako faul.

A pak přišel druhý gól Baníku, a ten stál za to. Z nějakých osmnácti devatenácti metrů jste přeloboval brankáře...

Dobře jsme zapresovali, získali jsme míč, Kuba Pokorný mi to hned prvním dotykem dal nahoru a já viděl, že gólman je vylezlý. Tak jsem ho zkusil přehodit a vyšlo to.

26
Muhamed
Tijani
13
Daniel
Smékal
7
Karel
Pojezný
33
Eldar
Šehić
17
Michal
Frydrych
3
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
1
Martin
Hrubý
5
Jiří
Boula
22
Filip
Kaloč
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
77
Gigli
Ndefe
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
18
Robert
Mišković
9
David
Buchta
14
Petr
Jaroň
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma