čt 17.3.2022
A-tým

Jiří Fleišman: V sobotu aspoň 10 tisíc fanoušků!

Atmosféru malého slezského derby s Karvinou okusil už sedmkrát. Což znamená, že jen dvakrát se utkání Baníku s MFK Karviná hrálo bez jeho účasti. A co víc, JIŘÍ FLEIŠMAN je spolu s Jakubem Pokorným nejlepším střelcem vzájemných zápasů obou týmů. Díky dvěma gólům, které karvinskému MFK dokázal vstřelit. Jiří Fleišman věří, že na sobotní utkání s Karvinou dorazí desetitisícová návštěva.

Je pro vás derby s MFK Karviná, tedy duel s regionálním rivalem, specifickým zápasem?

Pro mě osobně ne, beru zápasy s Karvinou jako zápasy s kterýmkoliv jiným soupeřem, ale rozumím tomu, že pro mnoho lidí, kteří z tohoto regionu pocházejí nebo v něm dlouho žijí, to specifický zápas je. Takže i já tím pádem vnímám, že je to v něčem jiné utkání než ta ostatní.

Zápasy s Karvinou nejsou pro Baník nikdy snadné...

Nejsou, protože Karviná je jako soused na Baník vždycky hodně namotivovaná. V sobotu to nebude jiné. To, že je Karviná aktuálně poslední, vůbec neznamená, že k nám přijede odevzdaný soupeř. Naopak. Karviná hraje možná o poslední šanci ještě ligu zachránit. A pak je tady ten faktor toho derby, oni prostě berou zápasy s Baníkem jinak. Mnohem prestižněji. 

A navíc Karvinou trénuje Bohumil Páník...

A to je další věc. Trenér Páník Karvinou specielně na tenhle zápas hodně namotivuje. Ale s tím musíme počítat, to není nic, co by nás mohlo zaskočit. Bude to hodně bolet, bude to o důrazu v soubojích. A když se v tomhle Karviné vyrovnáme, tak by měla rozhodnout herní kvalita. A po herní stránce jsme na tom lépe. 

Věděl jste, že jste spolu s Jakubem Pokorným nejlepším střelcem v historii vzájemných zápasů Baníku s MFK Karviná?

Nevěděl až do doby, kdy jsem si to docela nedávno někde přečetl. A stačily mi k tomu dva góly. Na oba si pamatuju, oba byly z trestňáku. V prvním případě jsem vyrovnával na 1:1 a ve druhém jsem zvyšoval na 2:0 takovým gólem skoro od střídaček.

Čím to, že dvěma nejlepšími střelci vzájemných zápasů s Karvinou jsou dva obránci?

Protože v takových zápasech často rozhodují standardky. A v těch se prosazují vysocí hráči, což stopeři bývají. A Kuba Pokorný umí dávat góly ze standardek. No a v mém případě je to dáno tím, že u nás standardky často rozehrávám. Vůbec by mi ale nevadilo, kdyby se v sobotu toho postu nejlepšího střelce vzájemných zápasů ujal nějaký náš útočník. 

Když byl Jakub Pokorný v úterním rozhovoru v rádiu Orion tázán, jak se srovnává s tím, že se o post nejlepšího střelce zápasů Baníku s MFK Karviná dělí s vámi, řekl, že tento nerozhodný stav tohoto vašeho minisouboje přijímá. Jak to berete vy?

No tak jestli Poky řekl tohle, tak já musím reagovat samozřejmě jinak! (směje se) Mě v žádném případě neuspokojuje, že máme v zápasech s Karvinou stejně gólů, tedy oba po dvou. Vždyť on pořád jenom stojí vzadu! Takže pro mě je ten stav 2:2 takovým malým osobním zklamáním a rozhodně bych to měl překlopit na svou stranu! (znovu se směje)

Všichni si přejeme zažít v sobotu zápas ve výborné divácké atmosféře. Kolik věříte, že přijde diváků?

Přeju si aspoň deset tisíc a věřím, že mě fanoušci nezklamou a přijdou nás podpořit!   

 

Zápasy

6.
sobota
července
Widzew Lodž VS Baník
Přátelská utkání
13.
sobota
července
16:00
Baník VS Banská Bystrica
Přátelská utkání

Další články

0
Filip
Kubala
0
David
Lischka
0
Eldar
Šehić
0
Daniel
Holzer
0
Michal
Frydrych
0
Jiří
Boula
0
Matěj
Šín
0
Karel
Pojezný
0
David
Buchta
0
Tomáš
Rigo
0
Patrick
Kpozo
0
Samuel
Grygar
0
Jakub
Markovič
0
Jiří
Klíma
0
Paixao da Silva
Ewerton
0
Jiří
Letáček
0
Abdullahi
Tanko
0
Jan
Juroška