st 29.5.2019
A-tým

Jiří Fleišman: Chceme Baník dostat do Evropy!

Podruhé během několika dnů stojí Baník jednu výhru od účasti v Evropské lize. Návrat do pohárové Evropy po devíti letech je podmíněn čistě vítězstvím nad Mladou Boleslaví v závěrečném sobotním utkání sezony. „Za kabinu můžu slíbit, že ze sebe vyždímáme zbytky sil,“ vzkazuje zkušený obránce Jiří Fleišman.

Kam v sezoně tento zápas řadíte?

Zařadil bych ho hodně vysoko, pro Baník to je hodně důležitý zápas. Budeme v sobě muset najít po dlouhé sezoně poslední zbytek sil. Jde o hodně. Všichni v kabině se chceme poprat o evropské poháry. Touha po Evropě je velká.

Jak probíhá příprava na Mladou Boleslav?

Po utkání v Plzni jsme měli den na odpočinek. Poslední zápasy ukázaly, že Boleslav je do ofenzívy silná a ve formě. V play off vstřelila hodně gólů. Ale každý mančaft má vzadu nějaké mezery a my si to rozebereme a budeme se snažit jich využít.

Jak vnímáte skutečnost, že Baník stojí zápas od účasti v evropském poháru?

Je to fantastické a my si to uvědomujeme. Uděláme vše pro to, abychom to zvládli. Před sezonou to nebyl výkonnostní cíl, ale když jsme teď tak blízko, musíme o to zabojovat. Z MOL Cupu nám to nevyšlo, teď máme opravný pokus a za kabinu můžu slíbit, že pro to uděláme všechno. Věřím, že nám zase přijdou pomoct fanoušci. Chceme Baník dostat do Evropy!

33
Eldar
Šehić
17
Michal
Frydrych
4
Martin
Chlumecký
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
30
Jiří
Letáček
26
Muhamed
Tijani
3
Muhammed
Sanneh
5
Jiří
Boula
22
Filip
Kaloč
6
Daniel
Tetour
18
Robert
Mišković
32
Lukáš
Budínský
29
Ladislav
Takács
7
Karel
Pojezný
13
Daniel
Smékal
25
Jiří
Fleišman
21
Jiří
Klíma
20
Jakub
Pokorný
11
Nemanja
Kuzmanović
99
Ladislav
Almási
14
Petr
Jaroň
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
1
Martin
Hrubý