ne 26.1.2020
A-tým

Jaroslav Svozil: Už se to táhlo dlouho

Týdny spekulací jsou pryč. Všechna potřebná razítka otevřela Jaroslavu Svozilovi cestu do Baníku a šestadvacetiletý stoper se první dva dny sžívá s novým prostředím. “Jsem rád, že to dopadlo. Ta sága se už táhla dlouho,” oddechl si.

O přestupových jednáních

Bylo to jako na houpačce. Mezi svátky to vypadalo prakticky hotové, pak přišel začátek ledna a situace se měnila. Začaly být pochybnosti. Pak to chvíli vypadalo, že zůstanu v Opavě, pak že půjdu někam jinam. Věřil jsem ale pořád, že se to povede. Vážím si toho, že jsem v Baníku.

O Baníku

Beru ho mezi nejlepší kluby v Česku jak po fotbalové, tak fanouškovské stránce. Ta podpora fanoušků je opravdu neskutečná. To, že jsem přestoupil do Baníku, pro mě hodně znamená. Je to klub s velkou historií, pochází odsud spousta výborných hráčů. 

O prvních dojmech

Cesta na Maltu byla hodně rychlá. Moje první dojmy jsou pozitivní, už na letišti v Katowicích jsem potkával fanoušky, kteří letěli za námi na Maltu. Hned jsem přemýšlel, jestli se někdy v Česku něco podobného u nás stalo, že by fanoušci cestovali takovou dálku na přípravu. Je vidět, že mají Baník v srdci. Prohodili jsme s některými pár slov. Byli pozitivní a přáli mi, ať se daří. Věřím, že budu pro Baník přínosem.

33
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
1
Martin
Hrubý
7
Karel
Pojezný
4
Martin
Chlumecký
16
Jan
Laštůvka
13
Daniel
Smékal
18
Robert
Mišković
19
David
Lischka
99
Ladislav
Almási
29
Ladislav
Takács
20
Jakub
Pokorný
25
Jiří
Fleišman
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
77
Gigli
Ndefe
23
Jaroslav
Svozil
14
Petr
Jaroň
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
30
Jiří
Letáček
11
Nemanja
Kuzmanović
3
Muhammed
Sanneh
22
Filip
Kaloč
32
Lukáš
Budínský
26
Muhamed
Tijani
17
Michal
Frydrych