út 28.12.2021
A-tým

Jaroň, Boula a Cienciala začnou s áčkem

Do zimní přípravy s Baníkem v pondělí nastoupí i tři kmenoví hráči, kteří však na podzim nebyli součástí ligového áčka. Hlásit se trenéru Ondřeji Smetanovi budou Petr Jaroň, Jiří Boula a Lukáš Cienciala.

Dvacetileté pravé křídlo Petr Jaroň na sebe upozornil nejen vynikající produktivitou v dresu juniorky a třinácti góly, které z něj udělaly nejlepšího podzimního střelce MSFL. Z třetí ligy se probojoval i do českého reprezentačního výběru do 20 let.

„Jednoznačně si zaslouží šanci v áčku. S klukama už v závěru podzimu trénoval, dostal se i do nominace na utkání proti Slavii a dáme mu další prostor,“ řekl sportovní ředitel Alois Grussmann.

Příležitost dostávají i střední záložník Jiří Boula a krajní záložník Lukáš Cienciala, kteří hostovali ve druhé lize. Boula, který do Baníku přestoupil v létě a obratem se do Táborska vrátil na hostování, se vyprofiloval v oporu táborského celku, Cienciala zase působil v Dukle.

„Oba kluky jsme sledovali a máme přehled o jejich výkonnosti. Chceme je vidět u nás, proto nastoupí do přípravy,“ řekl Alois Grussmann.

23
Jaroslav
Svozil
12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
10
Matěj
Šín
29
Ladislav
Takács
20
Jakub
Pokorný
16
Jan
Laštůvka
50
Ubong
Ekpai
77
Gigli
Ndefe
39
Dominik
Janošek
32
Lukáš
Budínský
99
Ladislav
Almási
7
Šimon
Falta
21
Jiří
Klíma
4
Martin
Chlumecký
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
25
Jiří
Fleišman
14
Petr
Jaroň
22
Filip
Kaloč