út 28.12.2021
A-tým

Jaroň, Boula a Cienciala začnou s áčkem

Do zimní přípravy s Baníkem v pondělí nastoupí i tři kmenoví hráči, kteří však na podzim nebyli součástí ligového áčka. Hlásit se trenéru Ondřeji Smetanovi budou Petr Jaroň, Jiří Boula a Lukáš Cienciala.

Dvacetileté pravé křídlo Petr Jaroň na sebe upozornil nejen vynikající produktivitou v dresu juniorky a třinácti góly, které z něj udělaly nejlepšího podzimního střelce MSFL. Z třetí ligy se probojoval i do českého reprezentačního výběru do 20 let.

„Jednoznačně si zaslouží šanci v áčku. S klukama už v závěru podzimu trénoval, dostal se i do nominace na utkání proti Slavii a dáme mu další prostor,“ řekl sportovní ředitel Alois Grussmann.

Příležitost dostávají i střední záložník Jiří Boula a krajní záložník Lukáš Cienciala, kteří hostovali ve druhé lize. Boula, který do Baníku přestoupil v létě a obratem se do Táborska vrátil na hostování, se vyprofiloval v oporu táborského celku, Cienciala zase působil v Dukle.

„Oba kluky jsme sledovali a máme přehled o jejich výkonnosti. Chceme je vidět u nás, proto nastoupí do přípravy,“ řekl Alois Grussmann.

12
Abdallah
Gning
28
Filip
Kubala
6
Karel
Pojezný
20
Pablo
Ortiz
66
Matúš
Rusnák
25
Dennis
Owusu
18
David
Planka
37
Matěj
Chaluš
55
Artur
Musák
26
Lauri
Laine
29
Jakub
Pira
24
Martin
Hrubý
80
Ondřej
Kričfaluši
17
Michal
Frydrych
10
Srdjan
Plavšić
95
Daniel
Holzer
9
David
Buchta
99
Vlasiy
Sinyavskiy
1
Viktor
Budinský
23
Martin
Jedlička
19
Filip
Šancl
15
Václav
Jurečka
3
Hamidou
Kante
5
Jiří
Boula
11
David
Látal
2
Marek
Havran
21
Michal
Kohút
77
Ladislav
Almási