út 28.12.2021
A-tým

Jaroň, Boula a Cienciala začnou s áčkem

Do zimní přípravy s Baníkem v pondělí nastoupí i tři kmenoví hráči, kteří však na podzim nebyli součástí ligového áčka. Hlásit se trenéru Ondřeji Smetanovi budou Petr Jaroň, Jiří Boula a Lukáš Cienciala.

Dvacetileté pravé křídlo Petr Jaroň na sebe upozornil nejen vynikající produktivitou v dresu juniorky a třinácti góly, které z něj udělaly nejlepšího podzimního střelce MSFL. Z třetí ligy se probojoval i do českého reprezentačního výběru do 20 let.

„Jednoznačně si zaslouží šanci v áčku. S klukama už v závěru podzimu trénoval, dostal se i do nominace na utkání proti Slavii a dáme mu další prostor,“ řekl sportovní ředitel Alois Grussmann.

Příležitost dostávají i střední záložník Jiří Boula a krajní záložník Lukáš Cienciala, kteří hostovali ve druhé lize. Boula, který do Baníku přestoupil v létě a obratem se do Táborska vrátil na hostování, se vyprofiloval v oporu táborského celku, Cienciala zase působil v Dukle.

„Oba kluky jsme sledovali a máme přehled o jejich výkonnosti. Chceme je vidět u nás, proto nastoupí do přípravy,“ řekl Alois Grussmann.

13
Samuel
Grygar
10
Matěj
Šín
19
David
Lischka
17
Michal
Frydrych
7
Karel
Pojezný
29
Ladislav
Takács
77
Gigli
Ndefe
5
Jiří
Boula
15
Patrick
Kpozo
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
0
Paixao da Silva
Ewerton
35
Jakub
Markovič
30
Jiří
Letáček
20
Abdullahi
Tanko
4
Robert
Mišković
11
Eldar
Šehić
9
David
Buchta
26
Filip
Blažek
12
Tomáš
Rigo
28
Filip
Kubala