út 28.12.2021
A-tým

Jaroň, Boula a Cienciala začnou s áčkem

Do zimní přípravy s Baníkem v pondělí nastoupí i tři kmenoví hráči, kteří však na podzim nebyli součástí ligového áčka. Hlásit se trenéru Ondřeji Smetanovi budou Petr Jaroň, Jiří Boula a Lukáš Cienciala.

Dvacetileté pravé křídlo Petr Jaroň na sebe upozornil nejen vynikající produktivitou v dresu juniorky a třinácti góly, které z něj udělaly nejlepšího podzimního střelce MSFL. Z třetí ligy se probojoval i do českého reprezentačního výběru do 20 let.

„Jednoznačně si zaslouží šanci v áčku. S klukama už v závěru podzimu trénoval, dostal se i do nominace na utkání proti Slavii a dáme mu další prostor,“ řekl sportovní ředitel Alois Grussmann.

Příležitost dostávají i střední záložník Jiří Boula a krajní záložník Lukáš Cienciala, kteří hostovali ve druhé lize. Boula, který do Baníku přestoupil v létě a obratem se do Táborska vrátil na hostování, se vyprofiloval v oporu táborského celku, Cienciala zase působil v Dukle.

„Oba kluky jsme sledovali a máme přehled o jejich výkonnosti. Chceme je vidět u nás, proto nastoupí do přípravy,“ řekl Alois Grussmann.

10
Matěj
Šín
99
Ladislav
Almási
5
Jiří
Boula
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
28
Filip
Kubala
12
Tomáš
Rigo
4
Robert
Mišković
17
Michal
Frydrych
20
Abdullahi
Tanko
70
David
Fadairo
11
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
35
Jakub
Markovič
24
Jan
Juroška
7
Karel
Pojezný
26
Filip
Blažek
1
Martin
Hrubý
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
15
Patrick
Kpozo
22
Filip
Kaloč
30
Jiří
Letáček
13
Samuel
Grygar
77
Gigli
Ndefe
32
Paixao da Silva
Ewerton
37
Matej
Madleňák