po 23.8.2021
A-tým

Jan Juroška si oddechl: koleno drží!

Po dlouhé době si na své konto připsal start v mistrovském utkání. Jan Juroška se konečně pozvolna vrací do hry. Po zranění kolene, dlouhé léčbě a rekonvalescenci nastoupil v neděli za B-tým v utkání s Velkým Meziříčím. Odehrál 84 minut, pomohl k vítězství Baníku 2:1 a vysloužil si pochvalu trenéra Tomáše Hejduška.

V neděli jste nastoupil po velmi dlouhé době. Předtím jste hrál naposledy 10. dubna proti Opavě. Jak jste se na hřišti , byť v třetiligovém utkání, po tak dlouhé době cítil?

Byl jsem hodně zvědavý, jak se budu cítit. Po tak dlouhé době. Ale bylo to docela v pohodě. Je jasné, že herní kondice mi chybí a budu ji ještě dohánět. Ale fyzicky jsem vydržel docela dlouho. Koleno drží, snad bude držet i dál, to je to hlavní. Už bych to nechtěl prožívat znovu, bylo to psychicky docela náročné. 

Trenér Hejdušek po utkání s Velkým Meziříčím říkal, že jste vydržel kondičně déle, než jste před zápasem předpokládali. Překvapil jste v tom ohledu sám sebe?

To docela jo, ale moc bych to nepřeceňoval. První liga bude mít úplně jiné nároky. 

Při návratech po takových problémech, jako je například vážné zranění kolene, se říká, že je důležité, jak to zvládne hlava...

Přesně tak. Proto jsem už moc stál o to, abych konečně hrál. Chtěl jsem vyzkoušet něco jiného než trénink. Člověk o tom pořád přemýšlí, pořád si říká, jestli to koleno vydrží, nedá vám to spát. Tak jsem si to konečně otestoval, koleno snad drží, v zápase vydrželo, ale to je pro psychiku hrozně důležité poznání. 

S míčem jste si docela rozuměl, herní pauza na vás nebyla znát...

Řekněme, že jsem se s přibývajícím čase cítil lépe a lépe. Ideální to nebylo, to jsem cítil, ale asi ani být nemohlo.

Za jak dlouho budete připraven k ligovému utkání?

To nevím. Musím teď hlavně co nejvíce hrát. Možná dostanu nějaký prostor i v poháru, uvidíme. Pokud dostanu šanci hrát za béčko, budu rád. Ale liga je jinde, takže to ještě bude chtít čas, všechno to dohnat, abych byl připraven stoprocentně. Jak dlouho to ještě potrvá, neumím odhadnout. Přeju si, aby to bylo už brzy.

21
Jiří
Klíma
13
Daniel
Smékal
18
Robert
Mišković
7
Karel
Pojezný
22
Filip
Kaloč
17
Michal
Frydrych
1
Martin
Hrubý
26
Muhamed
Tijani
16
Jan
Laštůvka
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
11
Nemanja
Kuzmanović
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
3
Muhammed
Sanneh
5
Jiří
Boula
8
Srdjan
Plavšić
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
96
Eneo
Bitri
33
Eldar
Šehić
30
Jiří
Letáček
10
Matěj
Šín
23
Jaroslav
Svozil
14
Petr
Jaroň
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka