st 25.11.2020
A-tým

Jan Juroška: Kéž bych se do Vánoc vrátil

Svému týmu chybí už zhruba měsíc. Z důvodu, který za normálních okolností není u fotbalisty nijak překvapivý, nicméně v dnešní době covidové se jedná o jev zřídkavý. Jan Juroška léčí natažený vaz v koleni. A kdy se vrátí na hřiště, to ještě neví. Věří, že ta doba už alespoň začíná být v dohlednu.

Zranění si přivodil v nevinně vyhlížející situaci. Při nácviku centrů do šestnáctky "zavíral" prostor u vzdálenější tyče a chtěl zakončit. Přitom trochu vytočil koleno a už to bylo. Ucítil bolest a věděl, že je zle. "Rezonance naštěstí druhý den prokázala jen natažený postranní vaz v koleni. Nějaká komplikace je ale i v úponu, proto to trvá už tak dlouho. S nataženým postranním vazem je člověk za několik týdnů zpět. Mně to ještě nějaký čas potrvá," říká Jan Juroška.

Ortézu už nějakou dobu nenosí, koleno už začíná postupně zatěžovat. "Musím říct, že naši fyzioterapeuti Ondra Jelínek a Víťa Císař se mi maximálně věnují," pochvaluje si Jan Juroška.

Kdy se bude připraven nastoupit do utkání, neví. "Chtěl bych, aby to bylo do Vánoc. Ale nevím, jestli se to podaří. Musím ještě doposilovat koleno a taky stehenní sval. Pak bude samozřejmě nutné dohnat kondiční manko, které jsem teď nabral. To všechno nějakou dobu potrvá. Budu si přát, aby se ten čas den za dnem krátil. A doufám, že se co nejdříve dočkám," uzavírá pravý obránce Baníku.

22
Filip
Kaloč
96
Eneo
Bitri
1
Martin
Hrubý
18
Robert
Mišković
16
Jan
Laštůvka
8
Srdjan
Plavšić
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
30
Jiří
Letáček
3
Muhammed
Sanneh
17
Michal
Frydrych
9
David
Buchta
7
Karel
Pojezný
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
6
Daniel
Tetour
13
Daniel
Smékal
26
Muhamed
Tijani
33
Eldar
Šehić
23
Jaroslav
Svozil
21
Jiří
Klíma
29
Ladislav
Takács
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
14
Petr
Jaroň
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman