út 30.8.2022
Aktuální zprávy

Jakub Pokorný přestoupil do Olomouce

Ujednáno. Jakub Pokorný přestupuje z Baníku do Sigmy Olomouc.

Pětadvacetiletý stoper odchází z klubu po víc než šesti letech, i když část z nich strávil na hostováních v Hradci Králové a Ústí nad Labem.

„Potom, co jsme se s hráčem dohodli, že může odejít, se ozvala Olomouc a během čtyř, pěti dnů jsme se našli společnou řeč a uspokojivé řešení pro všechny strany. Dnes můžu potvrdit, že hráč přestupuje do Olomouce,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Rodák z Višňového na Znojemsku na Bazaly přišel v létě 2016 po sestupu Baníku do druhé ligy a nakonec byl hráčem FCB přes šest roků. Půlrok ale odehrál na hostování v Ústí nad Labem a takřka jednu celou sezonu hostoval v Hradci Králové. V Baníku dohromady zaznamenal 110 zápasů v ligových soutěžích, v nichž vstřelil šest branek, dalších 14 startů a tři góly přidal v MOL Cupu.

„Samozřejmě vnímáme, že momentálně patřil už k našim služebně nejstarším hráčům, ale každá kapitola jednou končí. Jakubovi děkujeme za odvedené služby v Baníku a přejeme mu, ať se mu daří,“ dodal Alois Grussmann.

0
Paixao da Silva
Ewerton
0
Daniel
Holzer
0
Michal
Frydrych
0
Karel
Pojezný
0
Tomáš
Rigo
0
Matěj
Šín
0
David
Buchta
0
Jakub
Markovič
0
Samuel
Grygar
0
Patrick
Kpozo
0
Abdullahi
Tanko
0
Jiří
Klíma
0
Eldar
Šehić
0
Filip
Kubala
0
Jiří
Boula
0
Jan
Juroška
0
David
Lischka
0
Jiří
Letáček