čt 26.9.2019
A-tým

Jakub Pokorný dal první gól za áčko

Přesně 41 zápasů trvalo čekání obránce Jakuba Pokorného na premiérový gól v barvách Baníku. Třiadvacetiletý stoper se dokázal víc než tři roky po svém příchodu ze Znojma prosadit přesnou hlavičkou v pohárovém souboji proti Hradci Králové, kde v minulé sezoně hostoval. „Zajímavá náhoda, z gólu mám ale radost,“ usmál se třiadvacetiletý obránce.

O utkání

Museli jsme si to těžce odbojovat, protože Hradec hrál kombinačně dobře. Hráli na tři hráče ve středu a drželi balon, i když je to druholigový mančaft, hráli dobře a bylo to proti nim těžké. Ale pomohl nám rychlý gól. Ve druhé půlce jsme to pojistili druhým gólem. Ale potvrdilo se, že to bude náročné utkání.

O gólu

Každý gól chutná. Věřil jsem, že to jednou musí přijít. Vyšlo to zrovna teďka na Hradec, kde jsem hostoval. Je to zajímavá náhoda. Ale neřeším to. Jiras to krásně nacentroval a já to trefil.

O nominaci do zápasu

Trenér se takhle rozhodl to postavit a pochopitelně jsem rád, že jsem dostal šanci. Je to psychicky i fyzicky náročnější, když jdete do takového zápasu po dvou, třech měsících. Je to rychlejší než třetí liga, kde hraju za béčko. Ale jsem i za to rád. Trenér mě staví, mám tam aspoň herní vytížení a každý týden hrajeme ostrý zápas. Člověk je v zápasovém rytmu.

28
Filip
Kubala
29
Jakub
Pira
6
Karel
Pojezný
4
Christ
Tiéhi
37
Matěj
Chaluš
1
Viktor
Budinský
22
Tomáš
Zlatohlávek
11
David
Látal
21
Michal
Kohút
66
Matúš
Rusnák
77
Ladislav
Almási
31
Alexander
Munksgaard
99
Georgios
Kornezos
5
Jiří
Boula
15
Patrick
Kpozo
55
Artur
Musák
8
Christian
Frýdek
17
Michal
Frydrych
42
Jiří
Míček
9
David
Buchta
25
Dennis
Owusu
19
David
Lischka
95
Daniel
Holzer
41
Mikuláš
Kubný
20
Srdjan
Plavšić
2
Marek
Havran
44
Eldar
Šehić
30
Dominik
Holec
18
David
Planka
80
Ondřej
Kričfaluši