čt 26.9.2019
A-tým

Jakub Pokorný dal první gól za áčko

Přesně 41 zápasů trvalo čekání obránce Jakuba Pokorného na premiérový gól v barvách Baníku. Třiadvacetiletý stoper se dokázal víc než tři roky po svém příchodu ze Znojma prosadit přesnou hlavičkou v pohárovém souboji proti Hradci Králové, kde v minulé sezoně hostoval. „Zajímavá náhoda, z gólu mám ale radost,“ usmál se třiadvacetiletý obránce.

O utkání

Museli jsme si to těžce odbojovat, protože Hradec hrál kombinačně dobře. Hráli na tři hráče ve středu a drželi balon, i když je to druholigový mančaft, hráli dobře a bylo to proti nim těžké. Ale pomohl nám rychlý gól. Ve druhé půlce jsme to pojistili druhým gólem. Ale potvrdilo se, že to bude náročné utkání.

O gólu

Každý gól chutná. Věřil jsem, že to jednou musí přijít. Vyšlo to zrovna teďka na Hradec, kde jsem hostoval. Je to zajímavá náhoda. Ale neřeším to. Jiras to krásně nacentroval a já to trefil.

O nominaci do zápasu

Trenér se takhle rozhodl to postavit a pochopitelně jsem rád, že jsem dostal šanci. Je to psychicky i fyzicky náročnější, když jdete do takového zápasu po dvou, třech měsících. Je to rychlejší než třetí liga, kde hraju za béčko. Ale jsem i za to rád. Trenér mě staví, mám tam aspoň herní vytížení a každý týden hrajeme ostrý zápas. Člověk je v zápasovém rytmu.

21
Jiří
Klíma
15
Patrick
Kpozo
37
Matej
Madleňák
4
Robert
Mišković
20
Abdullahi
Tanko
17
Michal
Frydrych
13
Samuel
Grygar
32
Paixao da Silva
Ewerton
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
11
Eldar
Šehić
26
Filip
Blažek
19
David
Lischka
29
Ladislav
Takács
28
Filip
Kubala
10
Matěj
Šín
22
Filip
Kaloč
12
Tomáš
Rigo
24
Jan
Juroška
1
Martin
Hrubý
30
Jiří
Letáček
6
Daniel
Tetour
70
David
Fadairo
35
Jakub
Markovič
7
Karel
Pojezný