st 24.2.2021
A-tým

Jakub Pokorný: Doufám, že se odrazíme

Dvěma góly ve zcela identickém rukopisu dvojice Adam Jánoš – Jakub Pokorný zlomil Baník v pohárovém souboji vzdor druholigového Třince. „Ne, že by to bylo vyloženě o konkrétním signálu, ale něco jsme si k tomu o poločase říkali,“ prohlásil autor obou gólů.

O UTKÁNÍ

„Nebylo to vůbec snadné. Třinec se chtěl předvést a jeho trenér František Straka má takové zápasy rád, umí na to hráče nahecovat. To se potvrdilo i průběhem utkání. Byl to nepříjemný zápas. Chtěli jsme dát rychlý gól, ale velkou šanci hned ze startu jsme nevyužili, když to tam lítalo po jejich brankové lajně. Naštěstí jsme si pak pomohli standardkami. Sice pozdě, ale přece. Zvládli jsme to a teď pojedeme v dalším kole na Spartu.

O GÓLECH

„Nebylo to o nějakém konkrétním nacvičeném signálu. Ale v poločase jsme si k tomu něco ještě říkali v šatně. Vymezili jsme si určitý prostor, kam to zkusíme kopat. A Jány to tam dvakrát naprosto perfektně poslal, já už to jen dvakrát uklidil.“

O DALŠÍCH UTKÁNÍCH

„Bylo to vydřené, ale já doufám, že tímto zápasem se můžeme odrazit. Že to potvrdíme s Teplicemi a získáme tři body. Uvidíme, jestli se pak bude hrát pohár kvůli karanténě ve Spartě, a příští neděli pojedeme na Slavii, což bude těžká zkouška. Ale na podzim jsme s nimi doma odehráli výborný zápas.“

28
Filip
Kubala
95
Daniel
Holzer
19
Filip
Šancl
99
Vlasij
Siňavskij
1
Viktor
Budinský
66
Matúš
Rusnák
3
Hamidou
Kante
24
Martin
Hrubý
37
Matěj
Chaluš
12
Abdallah
Gning
15
Václav
Jurečka
77
Ladislav
Almási
21
Michal
Kohút
20
Pablo
Ortiz
26
Lauri
Laine
18
David
Planka
80
Ondřej
Kričfaluši
5
Jiří
Boula
11
David
Látal
6
Karel
Pojezný
2
Marek
Havran
10
Srdjan
Plavšić
55
Artur
Musák
29
Jakub
Pira
25
Dennis
Owusu
17
Michal
Frydrych
9
David
Buchta
23
Martin
Jedlička