FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jakub Drozd: premiéra v sedmnácti

16.06.2020 | Redakce

V sobotu oslavil sedmnácté narozeniny, v neděli si za áčko Baníku připsal první start ve FORTUNA:LIZE. Druhý červnový víkend roku 2020 určitě i proto zůstane Jakubu Drozdovi dlouho v paměti.

Stal se třetím nejmladším debutantem Baníku po Petru Baumanovi a Michalu Papadopulosovi. A je zajímavé, že v nejvyšší soutěži debutoval naprosto shodně jako jeho současný spoluhráč Daniel Holzer jediný den po sedmnáctých narozeninách.

Syn bývalého obránce Baníku Petera Drozda, který pro klub získal poslední titul v sezoně 2003/04, si v áčku zatrénoval už vloni na podzim, nastálo ho ale z dorostu přeřadil až v zimě trenér Luboš Kozel, pod nímž si Jakub Drozd zahrál za áčko i první přátelské zápasy.

Teď se na pár minut dostal i na hlavní scénu. “Je to pro mě, dá se říct, splněný sen. I těch pár minut pro mě byl velký zážitek. Moc si toho vážím a samozřejmě to beru jako povzbuzení do další práce,” řekl Jakub Drozd, který v 89. minutě vystřídal Roberta Hrubého a i s nastavením tak na libereckém hřišti strávil necelých pět minut.

I během krátkého pobytu na trávníku mohl zcela zásadně ovlivnit výsledek. Dostal se totiž zhruba na dvaceti metrech k zakončení po odraženém míči a jeho střelu ve vápně tečoval Jakub Pokorný do náruče libereckého gólmana Nguyena.

“Přišel jsem na hřiště a hned to na mě letělo,” usmál se Jakub Drozd. “Moc jsem nepřemýšlel a jen jsem se snažil vystřelit. Po zápase jsem se na ten moment díval a měl jsem se do toho položit více z boku, abych to lépe trefil,” řekl k okamžiku, kterým dal vzpomenout na skvostný debut Petra Baumana, jenž v roce 1977 při svém prvním ligovém startu za Baník ve věku 16 let a osmi měsíců hned vstřelil gól Interu Bratislava. 

Něco podobného se povedlo i Petru Rumanovi. Ten měl 17 let a pět dnů, když ve své ligové premiéře za Baník v roce 1993 na Bazalech vstřelil gól Spartě.


Nejmladší debutanti Baníku:

1977: Petr Bauman – 16 let, 8 měsíců

1948: Miroslav Wiecek - 16 let, 10 měsíců

2002: Michal Papadopulos – 16 let, 10 měsíců

2012: Daniel Holzer – 17 let, 1 den

2020: Jakub Drozd – 17 let, 1 den

1993: Petr Ruman - 17 let, 5 dnů

1998: Milan Baroš - 17 let, 1 měsíc

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Odehráno v 18:00 | A-tým
FK Jablonec
FC Baník Ostrava