čt 4.2.2021
Aktuální zprávy

Jakub Drozd a Samuel Grygar mezi elitou

Velké ocenění nejen pro hráče, ale především pro Akademii FC Baník Ostrava a její trenéry. Dva odchovanci Baníku, Jakub Drozd a Samuel Grygar, byli na Galavečeru našeho fotbalu dekorováni mezi nejlepšími tuzemskými dorostenci roku 2020. Samuel Grygar byl vyhlášen nejlepším mladším dorostencem ČR, Jakub Drozd skončil třetí mezi staršími dorostenci.

Jakub Drozd mezi dorostenci obhájil své postavení v elitní trojici. Loni skončil třetí mezi mladšími, letos obsadil stejnou příčku v kategorii starších dorostenců za Adamem Hložkem a Adamem Karabcem. Samuel Grygar, který na podzim přestoupil z Baníku do Interu Milán, kategorii mladších dorostenců ovládl!

„Oba odchovanci Baníku si tato svá ocenění zaslouží. Totéž lze říct o Akademii FC Baník Ostrava, která tyto hráče vychovala,“ uvedl Radek Slončík, sportovní ředitel baníkovské akademie. „I pro akademii je to velké ocenění a zároveň dobrá, ale zasloužená reklama. Loni jsme měli mezi nejlepšími vyhlášenými jednoho zástupce, letos máme dva. To je pozitivní trend, ve kterém chceme pokračovat,“ doplnil Radek Slončík.

20
Abdullahi
Tanko
35
Jakub
Markovič
24
Jan
Juroška
77
Gigli
Ndefe
4
Robert
Mišković
17
Michal
Frydrych
15
Patrick
Kpozo
26
Filip
Blažek
5
Jiří
Boula
10
Matěj
Šín
28
Filip
Kubala
30
Jiří
Letáček
7
Karel
Pojezný
19
David
Lischka
37
Matej
Madleňák
6
Daniel
Tetour
21
Jiří
Klíma
32
Paixao da Silva
Ewerton
9
David
Buchta
70
David
Fadairo
11
Eldar
Šehić
22
Filip
Kaloč
12
Tomáš
Rigo
99
Ladislav
Almási
29
Ladislav
Takács
1
Martin
Hrubý
13
Samuel
Grygar