čt 4.2.2021
Aktuální zprávy

Jakub Drozd a Samuel Grygar mezi elitou

Velké ocenění nejen pro hráče, ale především pro Akademii FC Baník Ostrava a její trenéry. Dva odchovanci Baníku, Jakub Drozd a Samuel Grygar, byli na Galavečeru našeho fotbalu dekorováni mezi nejlepšími tuzemskými dorostenci roku 2020. Samuel Grygar byl vyhlášen nejlepším mladším dorostencem ČR, Jakub Drozd skončil třetí mezi staršími dorostenci.

Jakub Drozd mezi dorostenci obhájil své postavení v elitní trojici. Loni skončil třetí mezi mladšími, letos obsadil stejnou příčku v kategorii starších dorostenců za Adamem Hložkem a Adamem Karabcem. Samuel Grygar, který na podzim přestoupil z Baníku do Interu Milán, kategorii mladších dorostenců ovládl!

„Oba odchovanci Baníku si tato svá ocenění zaslouží. Totéž lze říct o Akademii FC Baník Ostrava, která tyto hráče vychovala,“ uvedl Radek Slončík, sportovní ředitel baníkovské akademie. „I pro akademii je to velké ocenění a zároveň dobrá, ale zasloužená reklama. Loni jsme měli mezi nejlepšími vyhlášenými jednoho zástupce, letos máme dva. To je pozitivní trend, ve kterém chceme pokračovat,“ doplnil Radek Slončík.

14
Petr
Jaroň
20
Jakub
Pokorný
26
Muhamed
Tijani
13
Daniel
Smékal
21
Jiří
Klíma
11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
32
Lukáš
Budínský
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
33
Eldar
Šehić
24
Jan
Juroška
25
Jiří
Fleišman
4
Martin
Chlumecký
77
Gigli
Ndefe
30
Jiří
Letáček
17
Michal
Frydrych
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
3
Muhammed
Sanneh
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
23
Jaroslav
Svozil
1
Martin
Hrubý
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási