čt 4.2.2021
Aktuální zprávy

Jakub Drozd a Samuel Grygar mezi elitou

Velké ocenění nejen pro hráče, ale především pro Akademii FC Baník Ostrava a její trenéry. Dva odchovanci Baníku, Jakub Drozd a Samuel Grygar, byli na Galavečeru našeho fotbalu dekorováni mezi nejlepšími tuzemskými dorostenci roku 2020. Samuel Grygar byl vyhlášen nejlepším mladším dorostencem ČR, Jakub Drozd skončil třetí mezi staršími dorostenci.

Jakub Drozd mezi dorostenci obhájil své postavení v elitní trojici. Loni skončil třetí mezi mladšími, letos obsadil stejnou příčku v kategorii starších dorostenců za Adamem Hložkem a Adamem Karabcem. Samuel Grygar, který na podzim přestoupil z Baníku do Interu Milán, kategorii mladších dorostenců ovládl!

„Oba odchovanci Baníku si tato svá ocenění zaslouží. Totéž lze říct o Akademii FC Baník Ostrava, která tyto hráče vychovala,“ uvedl Radek Slončík, sportovní ředitel baníkovské akademie. „I pro akademii je to velké ocenění a zároveň dobrá, ale zasloužená reklama. Loni jsme měli mezi nejlepšími vyhlášenými jednoho zástupce, letos máme dva. To je pozitivní trend, ve kterém chceme pokračovat,“ doplnil Radek Slončík.

5
Jiří
Boula
12
Tomáš
Rigo
9
David
Buchta
0
Paixao da Silva
Ewerton
19
David
Lischka
4
Robert
Mišković
20
Abdullahi
Tanko
35
Jakub
Markovič
30
Jiří
Letáček
10
Matěj
Šín
17
Michal
Frydrych
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
26
Filip
Blažek
29
Ladislav
Takács
11
Eldar
Šehić
7
Karel
Pojezný
21
Jiří
Klíma
13
Samuel
Grygar
15
Patrick
Kpozo
28
Filip
Kubala