út 20.8.2019
Aktuální zprávy

Jakub Drozd: Můj cíl? Dostat se do áčka Baníku!

Výborným způsobem vstoupila do sezony baníkovská devatenáctka. Po výhře 5:0 nad Slováckem vyhrála 6:0 v Mladé Boleslavi. Důležitou součástí týmu je, navzdory svému nízkému věku, Jakub Drozd. Teprve šestnáctiletý záložník Baníku Ostrava, který sbírá i reprezentační starty

Devatenáctka Baníku vstoupila do sezony opravdu výborně. Čemu to přičítáte?

Myslím si, že úspěch v prvních dvou zápasech vychází hlavně z dobré přípravy. V létě jsme na určitých věcech zapracovali a hodně tvrdě jsme v přípravě makali. To se nám teď vyplácí. Důležité je, že jsme naše soupeře nepodcenili a šli do obou zápasů naplno. Dobře jsme využili naše šance. Díky tomu se nám podařilo vstřelit tolik gólů.

Teď vás čekají soupeři jako Plzeň, Brno nebo Slavie...

To jsou všechno těžcí soupeři. Zápasy s nimi nás určitě hodně prověří. Chceme však hrát o nejvyšší příčky. Proto bychom rádi navázali na úspěchy z prvních dvou utkání. Výsledky z prvních dvou utkání jsou sice pěkné, ale neradi bychom je nějak přeceňovali. Proto zůstáváme nohama na zemi a do dalších zápasů musíme jít zase naplno.

Ve svých šestnácti letech jste v týmu U19 benjamínkem...

Jsem sice v týmu nejmladší, ale kluci mě přijali dobře. Myslím si, že máme skvělý kolektiv. Pak se to odráží i na hřišti. Samozřejmě na mě padají úkoly jako sbíraní míčů a podobně. Ale to je všude stejné, takže to beru.

Docela nedávno jste si připsal tři reprezentační starty za tým ČR U17 na Telki cupu. Dokonce jste vstřelil gól z penalty. Jak jste se v národním dresu cítil?

Řekl bych, že se nám ten start docela povedl. Proti Kypru jsme sice měli horší začátek. Nakonec se nám však podařilo utkání otočit. To bylo důležité. Zápas s Maďarskem bych zhodnotil jako nejlepší. Jak po týmové, tak i po individuální stránce. Nejtěžším soupeřem pro nás bylo Chorvatsko, což potvrdil i konečný výsledek, prohráli jsme 0:3. Celkově bych ale celý turnaj hodnotil pozitivně.

Váš otec, Peter Drozd, odehrál v Baníku několik sezon. Navíc byl členem týmu, který v roce 2004 získal mistrovský titul. Cítíte tak na svou osobu kvůli tátově slavné minulosti větší tlak?

Možná tam nějaký větší tlak bude. Já se to ale snažím nevnímat a soustředit se na své výkony.

Určitě si spolu o fotbale hodně povídáte...

To rozhodně ano. Fotbal je u nás doma samozřejmě hlavní téma. Táta se snaží sledovat všechny mé zápasy. Pak mi dává rady. A ty mě posouvají hodně dopředu. 

Jaké jsou tedy vaše cíle? Ty nejbližší i ty vzdálené...

Momentálně je mým hlavním cílem, dostat se do A-týmu Baníku. Moc rád bych si zahrál před těmi nejlepšími fanoušky v Česku. Jinak jsem se nad tím více nezamýšlel. Chci se teď soustředit hlavně na to, abych se nadále zlepšoval a do toho áčka se dostal. 

26
Muhamed
Tijani
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
7
Karel
Pojezný
25
Jiří
Fleišman
33
Eldar
Šehić
20
Jakub
Pokorný
18
Robert
Mišković
4
Martin
Chlumecký
1
Martin
Hrubý
5
Jiří
Boula
21
Jiří
Klíma
3
Muhammed
Sanneh
32
Lukáš
Budínský
16
Jan
Laštůvka
14
Petr
Jaroň
77
Gigli
Ndefe
30
Jiří
Letáček
23
Jaroslav
Svozil
11
Nemanja
Kuzmanović
17
Michal
Frydrych
19
David
Lischka
29
Ladislav
Takács
13
Daniel
Smékal
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour