st 29.3.2023
Aktuální zprávy

Jak si vedli baníkovci v reprezentaci?

Ze všech hráčů Baníku, kteří se v uplynulých dnech účastnili reprezentačních akcí, se nejvíce prosadil Matěj Šín. V kvalifikačních zápasech dal za českou devatenáctku dva góly.

Záložník áčka svými brankami proti Chorvatsku i Švédsku pomohl k výhrám, přesto to české devatenáctce na postup nestačilo. První a jediné postupové místo ve skupině totiž obsadilo domácí Portugalsko, jemuž mladí Češi podlehli 0:3. Výhru nad Švédskem v závěrečném utkání vychytal Martin Hrubý.

Poslední dvě prověrky před mistrovstvím Evropy v dresu jednadvacítky odehráli ve Španělsku oba nominovaní baníkovci. Filip Kaloč proti Belgii absolvoval do svého vyloučení 67 minut, Karel Pojezný odehrál celé utkání proti Nizozemsku.

S osmnáctkou zasáhl do všech tří zápasů na turnaji ve Španělsku Michal Málek a stoper Bohuslav Musil nastoupil za sedmnáctku v elitní části kvalifikace ME do utkání proti Polsku.

Muhammed Sanneh do kvalifikačního dvojzápasu s Mali v dresu Gambie nezasáhl.

U21

Belgie – ČR 0:0 (Kaloč odehrál 67 minut a dostal červenou kartu, Pojezný nenastoupil)

Nizozemsko – ČR 1:1 (Pojezný odehrál 90 minut, Kaloč nenastoupil)