st 28.4.2021
Aktuální zprávy

Informace ke vstupu na domácí zápasy

​Část diváků se od nadcházejícího kola FORTUNA:LIGY může vrátit na stadion, říkají nová pravidla Ministerstva zdravotnictví. Co to ve zbytku sezony znamená pro fanoušky Baníku? Příležitost se týká výhradně majitelů permanentek.

Deset procent z celkové kapacity Městského stadionu v Ostravě činí něco přes 1500 míst, přibližně dvě stovky Baník vyhradil svým partnerům a ostravským zdravotníkům, kteří stojí v boji s koronavirovou pandemií v první linii.

Pro 3800 platných permanentkářů FCB tak ve zbývajících třech domácích zápasech zůstává přibližně 1300 míst na utkání. Baník chce nabídnout každému permanentkáři jistotu návštěvy alespoň jednoho ze zbývajících domácích utkání. Matematicky má tedy nyní každý permanentkář možnost navštívit nejméně jedno ze tří zbývajících domácích utkání.

„Spravedlivé řešení, které by uspokojilo všechny naše fanoušky, pro tuto situaci pochopitelně neexistuje. Rozhodli jsme se, že v rámci jakéhosi nejspravedlivějšího možného rozdělení nabídneme každému stávajícímu permanentkáři možnost návštěvy jednoho ze tří zbývajících domácích utkání dle svého výběru. Ale protože vnímáme, že nezanedbatelná část fanoušků za těchto okolností na stadion ze solidarity zatím nechce, může se svého vstupu na utkání vzdát ve prospěch personálu ostravských zdravotnických zařízení, hráčů z Akademie FCB, potažmo dalších permanentkářů, kteří na stadion jít chtějí. To už je čistě na osobní libovůli,“ uvedl tiskový mluvčí FC Baník Ostrava Marek Lorenc.


REGISTRACE

Registrace držitelů permanentek bude probíhat na webu www.ticketlive.cz, na němž si každý může zvolit jednu ze čtyř událostí (Baník – Brno 1. května 19:30; Baník – Zlín 15. května 17:00; Baník – Karviná 29. května 17:00; přenechávám své místo). V případě volby „přenechávám své místo“ přechází právo vstupu na stadion na výše zmíněné skupiny z řad zaměstnanců ostravských zdravotnických zařízení, hráčů z Akademie FCB, potažmo dalších permanentkářů. Jejich počet se bude odvíjet dle aktuálního stavu povolené kapacity.

Jednotlivé zápasy jsou omezeny kapacitou 1300 míst - v případě zájmu převyšujícího limit jednoho utkání si zájemce musí vybrat z nabídky událostí jinou možnost. Formulář na nejbližší zápas bude aktivní 48 hodin od spuštění registrací dnes 28. dubna v 19:30. Vzhledem k tomu, že v souladu se současnými vládními nařízeními jsou všechna výdejní místa ticketlive.cz uzavřena, registrace na nejbližší zápas s Brnem probíhají výlučně elektronickou cestou.


PODMÍNKY

Nezbytnou podmínkou pro vstup na stadion je dle platného výnosu ministerstva negativní výsledek PCR či antigenního testu (s potvrzením certifikované laboratoře ne starším než 48 hodin, samotesty nebudou uznány!), potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech anebo certifikát o dokončeném očkování s uplynutím 14 dnů od druhé dávky.

Další nutnou podmínkou je vyplněný a vytištěný screeningový formulář , který musí každý návštěvník odevzdat u vstupu na stadion.


TESTOVÁNÍ ZDARMA

Baník ve spolupráci s partnerskou organizací zajistil zájemcům o vstup bezplatné antigenní testování v Sanatoriu JIH (Pavlovova 2626/33, Ostrava-Zábřeh), a to v pátek a sobotu vždy od 12 do 18 hodin. Není nutná předchozí registrace, je však nutné se prokázat zakoupenou vstupenkou. Využít lze samozřejmě i jakoukoliv jinou certifikovanou laboratoř.


RESPIRÁTOR

Každý návštěvník musí mít také od příchodu na stadion po dobu celého utkání zakrytá ústa respirátorem.


ZÁKLADNÍ POSTUP

Jak se dostat na zápas (platí výhradně pro permanentkáře)

1. www.ticketlive.cz

2. výběr události, registrace

3. platný negativní test na covid-19 (předložit u vstupu)

4. vyplněný a vytištěný screeningový formulář (odevzdat u vstupu)

5. respirátor na tribuně (po dobu celého utkání)


PŘÍLOHA

screeningový formulář

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Gigli
Ndefe
0
Filip
Kaloč
0
Daniel
Holzer
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Viktor
Budinský
0
Patrizio
Stronati
0
Jaroslav
Svozil
0
Daniel
Tetour
0
Jan
Juroška
0
Radovan
Murin
0
Ondřej
Kukučka
0
Jan
Laštůvka
0
Jiří
Fleišman
0
David
Buchta
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Ondřej
Šašinka
0
Jakub
Pokorný
0
Adam
Jánoš
0
Jakub
Drozd
0
Muhammed
Sanneh
0
Tomáš
Zajíc