čt 6.7.2023
A-tým

Filip Kubala je hráčem Baníku!

Teď už je to oficiální – Baník je novým klubem Filipa Kubaly! Třiadvacetiletý ofenzivní hráč přestoupil do Ostravy z Hradce Králové a na Bazalech podepsal smlouvu na čtyři roky s opcí.

Rodák z regionu, třiadvacet let, produktivita. Hlavní motivy příchodu Filipa Kubaly. Vzhledem k jeho kontraktu i pozici v týmu na východě Čech však vedení Baníku muselo s Hradcem absolvovat sérii náročných jednání, než dokázalo ofenzivního fotbalistu ze smlouvy vyvázat. Jako součást kompenzace na východ Čech míří útočník Ondřej Šašinka, Baník si na něj však ponechal přednostní právo i právo zpětného odkupu.

„Filip je nesporně zajímavý hráč, který už má čísla, a přitom má v třiadvaceti pořád všechno před sebou. Navíc pochází z našeho regionu a v Baníku už jako kluk působil. Když jsme ho oslovili, bylo hned poznat, že sem opravdu chce jít a hrát za Baník. Jsme rádi, že se nám podařilo jeho přestup konečně dotáhnout,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Rodák ze Smilovic na Frýdecko-Místecku už v Baníku působil v žákovském věku, ale pak odešel do Slovácka, v jehož barvách začal nastupovat i v nejvyšší soutěži. Poslední dvě sezony byl jedním z nejproduktivnějších hráčů Hradce Králové s bilancí 12 gólů a 8 asistencí.

„Je to pro mě velká motivace. Baník je v tuto chvíli pro mě vrchol mé kariéry a posun dopředu. Jsem z kraje, znám klub, jeho legendy i slavné zápasy Baníku a těším se samozřejmě taky hlavně na fanoušky, kteří Baník podporují, kamkoliv přijedete,“ řekl Filip Kubala.

28
Filip
Kubala
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
11
Eldar
Šehić
26
Filip
Blažek
9
David
Buchta
20
Abdullahi
Tanko
35
Jakub
Markovič
29
Ladislav
Takács
13
Samuel
Grygar
12
Tomáš
Rigo
30
Jiří
Letáček
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
21
Jiří
Klíma
4
Robert
Mišković
15
Patrick
Kpozo
7
Karel
Pojezný
0
Paixao da Silva
Ewerton
17
Michal
Frydrych