po 19.6.2023
A-tým

Filip Kubala a Filip Blažek zahájí přípravu

Královéhradecký ofenzivní hráč Filip Kubala (na snímku) a slovenský stoper Filip Blažek ze Skalice se v úterý zapojí do přípravy v Baníku. Oba hráči k tomu mají od svých stávajících klubů svolení. Baník s oběma kluby jedná o přestupech hráčů na Bazaly.

O tom, zda se alespoň jeden nebo oba hráči stanou členy ostravského kádru, se rozhodne v nejbližších dnech. Jak třiadvacetiletý útočník, tak také o dva roky starší stoper už ale mají od svých klubů svolení zahájit na Bazalech letní přípravu.

„Jednáme jak s Hradcem Králové, tak také se Skalicí. Oba hráče chceme získat do Baníku na přestup, věřím, že během tohoto nebo příštího týdne dotáhneme jednání do konce,“ řekl Luděk Mikloško, šéf sportovního úseku Baníku s tím, že oba Filipové se v úterý zapojí do prvního společného tréninku Baníku.

Už dříve Baník oznámil, že v jeho řadách s vědomím Slavie započne přípravu také Brazilec Ewerton, v Edenu naopak s posvěcením Baníku může začít trénovat Muhamed Tijani. Také v těchto případech kluby podmínky transferu dojednávají.

30
Jiří
Letáček
4
Robert
Mišković
22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
10
Matěj
Šín
5
Jiří
Boula
35
Jakub
Markovič
70
David
Fadairo
13
Samuel
Grygar
21
Jiří
Klíma
77
Gigli
Ndefe
1
Martin
Hrubý
99
Ladislav
Almási
29
Ladislav
Takács
32
Paixao da Silva
Ewerton
11
Eldar
Šehić
37
Matej
Madleňák
15
Patrick
Kpozo
20
Abdullahi
Tanko
7
Karel
Pojezný
6
Daniel
Tetour
28
Filip
Kubala
19
David
Lischka
12
Tomáš
Rigo
24
Jan
Juroška
26
Filip
Blažek
17
Michal
Frydrych