čt 25.11.2021
A-tým

Filip Kaloč: Tuhle výhru jsme moc potřebovali

Jeho centrovaný míč do šestnáctky byl zásadním příspěvkem akci, která skončila vyrovnávacím gólem na 1:1. A i když asistence nakonec připadla Ladislavu Almásimu, od něhož se míč ke střelci Yirovi Sorovi odrazil, FILIP KALOČ měl na vyrovnání i celkovém výsledku utkání Baníku v Karviná svůj nesporný podíl. Po utkání mluvil nejen o tom, že vítězství po sérii remíz přišlo právě včas.

O UTKÁNÍ

Věděli jsme, že Karviná hraje dobrý fotbal. Hráli 2:2 se Slováckem, 3:3 se Slavií, takže jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Přesto jsme do Karviné jeli s jediným cílem. A tím byly tři body. Chtěli jsme přenést výsledek do druhého poločasu a nedostat gól. To se nám nepovedlo, ze standardky jsme inkasovali, ale myslím, že jsme ukázali charakter. Otočili jsme na 2:1 a teď se od toho, věřím, odrazíme, protože tuhle výhru jsme po těch remízách potřebovali.


O CHARAKTERU UTKÁNÍ

Věděli jsme, že s námi budou běhat, že budou dobře bránit. Viděli jsme to na videu, takže jsme byli připraveni na to, že si to budeme muset odběhat a odbojovat. Postupem času se to ale začalo otevírat a nakonec nám to vyšlo


O HŘE NA DVA HROTY

Když nahoře dva hrotoví hráči jsou, je to samozřejmě cítit. Ale pak zase ten jeden hráč chybí uprostřed. Podruhé za sebou se nám to ale vyplatilo. Teď stejně jako před tím v utkání proti Plzni.


O FORMĚ YIRY SORA

My ho vidíme na tréninku.  Víme, že má nadstandardní rychlost. Trenéři se s ním snaží pracovat, mluvit s ním, ukazovat mu vše podrobně na videu, a myslím, že už se zapracovává a že je to vidět. A to, že má čísla, to je pro nás jen přínos. Doufáme, že to tak půjde i dál.


O MOŽNÉ ÚNAVĚ PO NÁVRATU Z REPREZENTACE

Přiletěli jsme v úterý, já se z toho ve středu vyspal. Trenér se mě ptal, jestli jsem v pohodě. A já mám rád, když hraju dvakrát týdně zápas, než když musím jen trénovat. Tak to mají ale asi všichni. Takže jsem rád, když mám herní vytížení a únavu zatím nepociťuju.

5
Jiří
Boula
7
Karel
Pojezný
29
Ladislav
Takács
3
Muhammed
Sanneh
18
Robert
Mišković
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
10
Matěj
Šín
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
17
Michal
Frydrych
25
Jiří
Fleišman
1
Martin
Hrubý
13
Daniel
Smékal
26
Muhamed
Tijani
14
Petr
Jaroň
23
Jaroslav
Svozil
99
Ladislav
Almási
33
Eldar
Šehić
24
Jan
Juroška
30
Jiří
Letáček
9
David
Buchta
19
David
Lischka
6
Daniel
Tetour
96
Eneo
Bitri