pá 19.7.2019
Aktuální zprávy

Filip Kaloč: Proti Irsku máme šanci

Záložník Filip Kaloč debutoval na mistrovství Evropy hráčů do 19 let v Arménii. Devatenáctiletý baníkovec odehrál ve čtvrtek celé bezgólové utkání proti Norsku, které českou reprezentaci udrželo ve hře o postup ze skupiny.

Zatímco prohru 0:3 v první zápase proti Francii sledoval v pondělí jen ze střídačky, ve druhém duelu se na něj při změnách v sestavě už dostalo. Češi proti Norům hráli bez branek.

„Je to škoda. Byl to vyrovnaný zápas o jednom gólu, který mohl dát soupeř, ale i my. Šance byly na obou stranách, myslím si, že se to dalo zlomit i na naši stranu. Fyzicky byl ten zápas dost náročný. Norové hráli dobře na míči,“ hodnotil Filip Kaloč.

Devatenáctka má po dvou kolech jeden bod, přesto může postoupit dále. To však v závěrečném utkání ve skupině musí porazit Irsko, které je na tom po dvou kolech bodově stejně, a současně Francie nesmí prohrát s Norskem.

„Norsko už je za námi, od pátku máme v hlavách na poslední zápas ve skupině. Všichni si to uvědomujeme, že šance na postup je a půjdeme si za tím. Porazit Irsko je rozhodně v našich schopnostech,“ dodal záložník Baníku, který snažení spoluhráčů z Ostravy sleduje alespoň na dálku.

„Na streamu jsem samozřejmě sledoval první kolo s Libercem a fandil jsem klukům aspoň u počítače. Věřím, že body přivezou teď z Karviné.“

FOTO: uefa.com

9
David
Buchta
30
Viktor
Budinský
99
Ladislav
Almási
10
Matěj
Šín
19
David
Lischka
22
Filip
Kaloč
14
Petr
Jaroň
24
Jan
Juroška
25
Jiří
Fleišman
29
Ladislav
Takács
77
Gigli
Ndefe
32
Lukáš
Budínský
23
Jaroslav
Svozil
16
Jan
Laštůvka
39
Dominik
Janošek
20
Jakub
Pokorný
21
Jiří
Klíma
4
Martin
Chlumecký
11
Nemanja
Kuzmanović
50
Ubong
Ekpai
12
Radovan
Murin
5
Jiří
Boula
6
Daniel
Tetour
7
Šimon
Falta