pá 19.7.2019
Aktuální zprávy

Filip Kaloč: Proti Irsku máme šanci

Záložník Filip Kaloč debutoval na mistrovství Evropy hráčů do 19 let v Arménii. Devatenáctiletý baníkovec odehrál ve čtvrtek celé bezgólové utkání proti Norsku, které českou reprezentaci udrželo ve hře o postup ze skupiny.

Zatímco prohru 0:3 v první zápase proti Francii sledoval v pondělí jen ze střídačky, ve druhém duelu se na něj při změnách v sestavě už dostalo. Češi proti Norům hráli bez branek.

„Je to škoda. Byl to vyrovnaný zápas o jednom gólu, který mohl dát soupeř, ale i my. Šance byly na obou stranách, myslím si, že se to dalo zlomit i na naši stranu. Fyzicky byl ten zápas dost náročný. Norové hráli dobře na míči,“ hodnotil Filip Kaloč.

Devatenáctka má po dvou kolech jeden bod, přesto může postoupit dále. To však v závěrečném utkání ve skupině musí porazit Irsko, které je na tom po dvou kolech bodově stejně, a současně Francie nesmí prohrát s Norskem.

„Norsko už je za námi, od pátku máme v hlavách na poslední zápas ve skupině. Všichni si to uvědomujeme, že šance na postup je a půjdeme si za tím. Porazit Irsko je rozhodně v našich schopnostech,“ dodal záložník Baníku, který snažení spoluhráčů z Ostravy sleduje alespoň na dálku.

„Na streamu jsem samozřejmě sledoval první kolo s Libercem a fandil jsem klukům aspoň u počítače. Věřím, že body přivezou teď z Karviné.“

FOTO: uefa.com

33
Ondřej
Kukučka
23
Jaroslav
Svozil
17
Muhammed
Sanneh
5
Adam
Jánoš
77
Gigli
Ndefe
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
20
Jakub
Pokorný
12
Radovan
Murin
22
Filip
Kaloč
18
Tomáš
Zajíc
11
Nemanja
Kuzmanović
7
Ondřej
Chvěja
6
Daniel
Tetour