čt 26.7.2018
A-tým

Dyjan Carlos de Azevedo míří do Paris FC

Do francouzského klubu Paris FC odchází záložník Dyjan Carlos de Azevedo. Sedmadvacetiletý ofenzivní hráč Baníku míří do druholigového pařížského klubu na roční hostování s opcí

Dyjan Carlos de Azevedo se o své budoucnosti rozhodoval už několik dní. „Vlastně od chvíle, kdy se o nabídce z Paris FC dozvěděl, bylo zjevné, že víc než Baník má v hlavě možnost odejít jinam,“ uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel FC Baník Ostrava. „První nabídka, s níž se francouzský klub na Baník obrátil, byla neakceptovatelná, proto se jednání táhlo. Carlosova snaha odejít do Francie byla nicméně tak silná, že jsme v jednání pokračovali, a nakonec dospěli k dohodě, jejíž součástí je i prodloužení hráčova kontraktu v Baníku o dobu hostování,“ dodal Michal Bělák.

Sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski připouští, že se jedná o odchod, s nímž Baník na začátku sezony nepočítal. „Jenomže se ukázalo, že Baník pro Carlose najednou nebyl prioritou. A já říkám, že v Baníku bude hrát jen ten, kdo je o tom jednoznačně přesvědčen. Carlosovi ale samozřejmě přejeme, ať se mu v novém působišti daří,“ řekl Marek Jankulovski.

77
Gigli
Ndefe
33
Eldar
Šehić
3
Muhammed
Sanneh
30
Jiří
Letáček
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
7
Karel
Pojezný
13
Daniel
Smékal
18
Robert
Mišković
21
Jiří
Klíma
16
Jan
Laštůvka
1
Martin
Hrubý
26
Muhamed
Tijani
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
29
Ladislav
Takács
14
Petr
Jaroň
17
Michal
Frydrych