čt 26.7.2018
A-tým

Dyjan Carlos de Azevedo míří do Paris FC

Do francouzského klubu Paris FC odchází záložník Dyjan Carlos de Azevedo. Sedmadvacetiletý ofenzivní hráč Baníku míří do druholigového pařížského klubu na roční hostování s opcí

Dyjan Carlos de Azevedo se o své budoucnosti rozhodoval už několik dní. „Vlastně od chvíle, kdy se o nabídce z Paris FC dozvěděl, bylo zjevné, že víc než Baník má v hlavě možnost odejít jinam,“ uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel FC Baník Ostrava. „První nabídka, s níž se francouzský klub na Baník obrátil, byla neakceptovatelná, proto se jednání táhlo. Carlosova snaha odejít do Francie byla nicméně tak silná, že jsme v jednání pokračovali, a nakonec dospěli k dohodě, jejíž součástí je i prodloužení hráčova kontraktu v Baníku o dobu hostování,“ dodal Michal Bělák.

Sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski připouští, že se jedná o odchod, s nímž Baník na začátku sezony nepočítal. „Jenomže se ukázalo, že Baník pro Carlose najednou nebyl prioritou. A já říkám, že v Baníku bude hrát jen ten, kdo je o tom jednoznačně přesvědčen. Carlosovi ale samozřejmě přejeme, ať se mu v novém působišti daří,“ řekl Marek Jankulovski.

39
Dominik
Janošek
20
Jakub
Pokorný
21
Jiří
Klíma
23
Jaroslav
Svozil
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
32
Lukáš
Budínský
10
Matěj
Šín
50
Ubong
Ekpai
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
77
Gigli
Ndefe
7
Šimon
Falta
16
Jan
Laštůvka
19
David
Lischka
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
29
Ladislav
Takács
12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
4
Martin
Chlumecký
11
Nemanja
Kuzmanović
14
Petr
Jaroň
25
Jiří
Fleišman