čt 9.11.2023
Aktuální zprávy

Duel se Spartou je beznadějně vyprodán

Obrovský a kapacitu Městského stadionu Ostrava násobně převyšující je zájem veřejnosti o vstupenky na nedělní utkání Baníku Ostrava proti Spartě Praha (má výkop v 15 hodin). Utkání je v tuto chvíli beznadějně vyprodáno, jakkoliv se na klub s žádostmi o možné zakoupení lístků nadále obracejí tisícovky fanoušků. Zhruba patnáctitisícová kapacita stadionu na uspokojení jejich potřeb zdaleka nestačí.

Průměrná návštěvnost utkání Baníku Ostrava stále stoupá, oproti minulé sezoně došlo k jejímu evidentnímu nárůstu, a to má Baník domácí zápasy se třemi nejatraktivnějšími soupeři teprve před sebou. Hned první z nich, ten nejbližší proti Spartě, z hlediska zájmu vysoce převýšil kapacitu stadionu. 

„Zcela vyprodáno je už několik dní, ačkoliv to oficiálně oznamujeme až dnes. Až do čtvrtečního rána jsme však ještě čekali, zda se někteří z fanoušků nerozhodnou nevyzvednout si své zarezervované vstupenky v online systému, čímž by se ještě jednotky, možná desítky míst mohly uvolnit. Ale nestalo se tak,“ uvedl tiskový mluvčí FC Baník Ostrava Marek Lorenc.

„Naopak, zájem o vstupenky ze strany fanoušků je nadále enormní, troufám si tvrdit, že bychom prodali ještě nejméně deset tisíc dalších vstupenek, možná bychom stávající kapacitu stadionu dokázali vyprodat dvakrát. To ale není v naší moci,“ doplnil Marek Lorenc.

95
Daniel
Holzer
37
Matěj
Chaluš
23
Martin
Jedlička
16
Maksym
Dyachuk
7
Dantaye
Gilbert
9
David
Buchta
19
Filip
Šancl
22
Vít
Škrkoň
6
Karel
Pojezný
21
Michal
Kohút
17
Michal
Frydrych
14
Samuel
Grygar
83
Roan
Nogha
11
David
Látal
55
Artur
Musák
1
Viktor
Budinský
42
Jiří
Míček
18
David
Planka
15
Václav
Jurečka
44
Yevhenii
Skyba
99
Vlasiy
Sinyavskiy
34
Abdullahi Ibrahim
Bewene
25
Dennis
Owusu
5
Jiří
Boula
12
Abdallah
Gning
2
Marek
Havran
81
Matúš
Kmeť
8
Aboubacar
Traore
28
Filip
Kubala
24
Martin
Hrubý