FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Dozorčí radu rozšíří Dušan Vrťo a Marek Jankulovski

22.04.2016 | Redakce

FC Baník Ostrava finalizoval s účinností od 22. dubna 2016 složení dozorčí rady. Do nově pětičlenného orgánu dnes byly jmenovány dvě velké osobnosti baníkovské historie Marek Jankulovski a Dušan Vrťo.

Dozorčí rada tak od dnešního dne bude fungovat ve složení Vladimír Kubík, Lubor Žalman, Pavel Filipčík, Dušan Vrťo a Marek Jankulovski. Změny budou v řádech dnů zapsány také v obchodním rejstříku.
Oba noví členové jsou výraznými postavami klubové historie. Dlouholetá opora reprezentace Marek Jankulovski má za sebou úspěšnou jedenáctiletou kariéru v italských klubech SSC Neapol, Udinese Calcio a AC Milán, se kterým v roce 2007 vyhrál Ligu mistrů.
Bývalý obránce nebo defenzivní záložník Dušan Vrťo na Bazalech odehrál deset sezon a na konci devadesátých let úspěšně hájil barvy skotského Dundee United. Poté v Baníku působil jako trenér mládeže nebo juniorky.
"Baník mě oslovil a jsem rád, že mu touto cestou můžu pomoct. Musím poděkovat majiteli Senice, že mi vyšel vstříc a s mým jmenováním do dozorčí rady souhlasil," řekl Dušan Vrťo, který momentálně vykonává funkci sportovního ředitele v Senici. "O moji další budoucnosti bych ještě nechtěl spekulovat."

Složení představenstva klubu: Jan Wolf (předseda), Václav Brabec, Petr Mašlej
Složení dozorčí rady klubu: Vladimír Kubík (předseda), Marek Jankulovski, Dušan Vrťo, Lubor Žalman, Pavel Filipčík

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA