po 23.5.2022
Aktuální zprávy

Dorostenky Baníku se vracejí mezi elitu!

Baník slaví! Dorostenky Baníku o víkendu stvrdily výborně rozjetou sezonu a přesvědčivým vítězstvím 7:1 nad olomouckou Sigmou dotáhly už s předstihem do konce cestu do elitní soutěže! Baníkovský dívčí dorostenecký fotbal se do tuzemské první ligy vrací po více než deseti letech!

Je to další ze symbolů vzkříšení Baníku a jeho cesty vzhůru. Dorostenky Baníku patří znovu mezi elitní české týmy a v příští sezoně se budou pravidelně měřit například se Spartou nebo Slavií. Rozhodlo o tom vítězství v druholigovém utkání s Olomoucí, v němž Slezanky zvítězily 7:1. Postup už jim v této chvíli nikdo nemůže vzít, a tak si mladé hráčky Baníku mohly po utkání, které se hrálo v Markvartovicích, nejen obléknout vítězná trička, ale také pověsit na krk zlaté medaile pro vítěze moravské skupiny druhé ligy dorostenek.

"Splnily jsme cíl, který jsme si před sezonou daly. A je skvělé, že se nám tento úspěch podařil v roce oslav stého výročí vzniku Baníku. Je to výsledek, který posouvá výš celý ženský fotbal v Baníku a jsem si jista, že seniorský ženský fotbal z něj bude už brzy velmi úspěšně těžit," uvedla Jana Blahová, trenérka dorostenek Baníku Ostrava.

"Chci poděkovat všem lidem, kteří se na tomto úspěchu podíleli. Je to velmi dobrý výsledek Akademie Baníku Ostrava, na druhou stranu splněný cíl, který byl pro další posun ženského fotbalu nezbytný," uvedl Richard Urban, člen předsednictva Akademie FC Baník Ostrava.

Zápasy

2.
sobota
července
Baník VS Nieciecza
Přátelská utkání
6.
středa
července
17:00
Líšeň VS Baník
Přátelská utkání

Další články

0
Martin
Chlumecký
0
Lukáš
Budínský
0
Petr
Jaroň
0
Ladislav
Almási
0
Jakub
Pokorný
0
Jiří
Fleišman
0
Gigli
Ndefe
0
Muhammed
Sanneh
0
Jiří
Boula
0
Nemanja
Kuzmanović
0
David
Buchta
0
Filip
Kaloč
0
Jiří
Klíma
0
David
Lischka
0
Daniel
Tetour
0
Jan
Juroška
0
Jan
Laštůvka
0
Jaroslav
Svozil
0
Ladislav
Takács