po 15.1.2024
A-tým

Do Baníku přichází Quadri Adediran

Quadri Adediran se stává druhou zimní posilou Baníku. Třiadvacetiletý nigerijský útočník přichází z Českých Budějovic na hostování do konce kalendářního roku s následnou opcí na přestup.

Rodák z Lagosu je na Bazalech v tréninkovém procesu s mužstvem už od počátku minulého týdne, zatím to však bylo pouze na bázi svolení mateřského klubu. Jednání mezi kluby nyní vyústila v roční hostování s možností uplatnění následné opce ze strany Baníku.

„Po dohodě mezi všemi stranami jsme se rozhodli jít cestou ročního hostování, což je dostatečně dlouhé období na to, abychom si pak vzájemnou spolupráci mohli objektivně vyhodnotit, posoudit a rozhodnout, zda využijeme i opci. Jak už jsem dříve řekl, Quadri v sobě má zajímavý potenciál, který už ve FORTUNA:LIZE několikrát ukázal, a uvidíme, jak ho dokáže uplatnit v našem, více konkurenčním prostředí. Pevně věřím, že tomu tak bude a že se mu bude v Baníku dařit,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Quadri Adediran, který se do Českých Budějovic dostal přes druholigovou Duklu Praha a v kalendářním roce 2023 dal za Dynamo v nejvyšší soutěži pět gólů a na dva přihrál, patřil na podzim ke čtyřem neproduktivnějším hráčům Jihočechů v aktuální sezoně. 

„Jsem rád, že se to uzavřelo, mám jasno a už se můžu naplno koncentrovat na své výkony v Baníku. Na každý zápas proti Baníku si vzpomínám, protože jeho fanoušci vždy udělali fakt skvělou atmosféru na stadionu. Vážím si té šance, že tady můžu být a věřím, že to vrátím na hřišti,“ řekl Quadri Adediran.

77
Gigli
Ndefe
5
Jiří
Boula
26
Filip
Blažek
24
Jan
Juroška
35
Jakub
Markovič
17
Michal
Frydrych
15
Patrick
Kpozo
12
Tomáš
Rigo
9
David
Buchta
28
Filip
Kubala
10
Matěj
Šín
30
Jiří
Letáček
0
Paixao da Silva
Ewerton
21
Jiří
Klíma
7
Karel
Pojezný
4
Robert
Mišković
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
11
Eldar
Šehić
20
Abdullahi
Tanko
13
Samuel
Grygar