po 29.6.2015
Tisková zpráva

Do Baníku přestoupil Karol Mondek

První letní posilou našeho klubu je čtyřiadvacetiletý slovenský záložník Karol Mondek, který přestupuje z týmu FK AS Trenčín, s nímž v uplynulé sezóně vyhrál slovenskou ligu i pohár. Rychlostně a technicky dobře vybavený hráč, který může nastupovat na kraji zálohy i obrany, se k Baníku připojil v pondělí večer na soustředění v jihomoravské Břeclavi.

„Karol je pracovitý hráč s dobrým charakterem, kterého jsme sledovali delší dobu. Jeho herní vlastnosti, mezi které patří především rychlost, technika a hra jeden na jednoho, z něj činí velmi perspektivního fotbalistu. Podobný typ komplexního křídelního hráče nám zatím v týmu scházel,“ říká transferový manažer FC Baník Ostrava David Balda.

Mondek, který je zvyklý hrát na obou krajích zálohy a v případě potřeby i v obraně, podepsal v Baníku kontrakt s platností do 30. června 2018. Za Trenčín odehrál ve slovenské lize, v poháru i v předkolech Evropské ligy celkem 96 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek. Odchovanec fotbalu v Martine zahájil profesionální kariéru v sezóně 2011/2012, jejíž část strávil na hostování v nizozemském Appeldornu. Od sezóny 2012/2013 byl stabilním členem kádru FK AS Trenčín, který společně s MŠK Žilina představuje špičku slovenské ligy.

11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
17
Muhammed
Sanneh
6
Daniel
Tetour
33
Ondřej
Kukučka
7
Ondřej
Chvěja
18
Tomáš
Zajíc
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
24
Jan
Juroška
30
Viktor
Budinský
20
Jakub
Pokorný
77
Gigli
Ndefe
12
Radovan
Murin
25
Jiří
Fleišman
5
Adam
Jánoš
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil