čt 13.8.2020
A-tým

Do Baníku přestoupil Daniel Tetour

Kádr Baníku je znovu o jedno jméno širší. Přibyl do něj totiž Daniel Tetour, hráč, který do Ostravy přestoupil z pražské Dukly. Šestadvacetiletý záložník v Baníku podepsal smlouvy na dva roky s opcí.

"Jsme rádi, že se nám podařilo jednání s Duklou i hráčem samotným dovést do úspěšného konce a že Daniel už nejenže je našim hráčem, ale už se s týmem připravuje v Rakousku," uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava. 

Daniel Tetour už skutečně absolvoval první trénink a trenér Luboš Kozel věří, že se s týmem sžije co nejdříve. "Přišel hráč, který zvýšil konkurenci ve středu hřiště. O takového hráče jsme usilovali vlastně po celou dobu," řekl Luboš Kozel. 

Daniela Tetoura velmi dobře zná. Byl to právě Luboš Kozel, kdo jej před lety v pražské Dukle vytáhl z dorostu mezi muže. Takže také dobře ví, co od nového hráče čekat. "Jeho silnou stránkou je klid na míči, neustálá nabídka, protože je to fotbalista, který chce pořád hrát. Má velmi dobrý první dotek a těžko se mu odebírají míče," řekl Luboš Kozel.

A také Daniel Tetour věří, že do představ trenéra o tom, jak by měl Baník hrát, zapadne. "Vím, že trenér Kozel chce hrát kombinační hru. To mi vyhovuje, proto mě nejspíš Luboš Kozel do mužstva chtěl," řekl Daniel Tetour, který je rád, že svou kariéru pro příští období spojil s Baníkem. "Je to velký pojem. Baník je tým, který se dnes rozhodně může srovnávat se Slavií, Spartou nebo Plzní," dodal nováček v řadách Baníku. 

21
Jiří
Klíma
18
Robert
Mišković
77
Gigli
Ndefe
33
Eldar
Šehić
1
Martin
Hrubý
26
Muhamed
Tijani
16
Jan
Laštůvka
29
Ladislav
Takács
8
Srdjan
Plavšić
5
Jiří
Boula
7
Karel
Pojezný
23
Jaroslav
Svozil
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
99
Ladislav
Almási
17
Michal
Frydrych
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
9
David
Buchta
14
Petr
Jaroň
13
Daniel
Smékal
3
Muhammed
Sanneh
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
30
Jiří
Letáček