FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Devatenáctka se střetne s vrstevníky Bayernu!

08.01.2020 | Redakce

Skvělou příležitost, jak ukázat své kvality proti soupeři světové úrovně, bude mít v neděli baníkovská devatenáctka. Tým vedený trenérem Romanem Westem a asistentem Janem Baránkem si totiž zahraje na půdě Bayernu Mnichov s tamními vrstevníky! Stane se tak díky pozvání Bayernu, jež baníkovská devatenáctka ráda přijala!

Před půl rokem si baníkovská devatenáctka vyzkoušela konfrontaci například s Olympique Marseille nebo týmem Eintracht Frakfurt. Oba tyto celky byly v červenci účastníky Zlatého kahanu. Ovšem Bayern Mnichov, to bude jiný level! "Tak těžké utkání, jaké je teď v Mnichově čeká, kluci ještě nehráli," řekl Radek Slončík, šéf Akademie Baníku Ostrava. 

I on samozřejmě ví, že se svými vrstevníky z Bayernu se v nedávné minulosti úspěšně popasovala baníkovská patnáctka. "Tohle bude ale o něčem jiném. Teď se střetneme s mnohem vyspělejším týmem Bayernu Mnichov. Bude to pro nás obrovská škola," pokračoval Radek Slončík, jenž na Bayern vezme i ty členy kádru týmu U19, kteří jsou nyní v přípravě s ligovým A-týmem. 

"V pátek budou připraveni do utkání s Prostějovem, odehrají jeho část a v sobotu už budou členy výpravy, která odcestuje do Německa," doplnil šéf baníkovské akademie, jenž je zároveň členem realizačního týmu ligového A-mužstva. 

Z cesty baníkovské devatenáctky do Mnichova klub pro své fanoušky připraví videoreportáž.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA