so 30.12.2023
Aktuální zprávy

Derby skončilo remízou

I s Milanem Barošem v sestavě nastoupila v sobotu Stará garda Baníku do tradičního "silvestrovského" derby proti Staré gardě Vítkovic. Oba týmy se tentokrát rozešly smírně po remíze 1:1, gól Baníku vstřelil člen mistrovské sestavy z roku 2004 Zdeněk Pospěch.

Na umělé trávě městského stadionu se to znovu hemžilo slavnými jmény, zejména tedy v nabité sestavě Staré gardy Baníku Ostrava. V té se v první půli objevil i Milan Baroš. Nechybělo mnoho, aby přítomné fanoušky, kteří mu přáli gólový zápis, tímto způsobem potěšil. Dostal se do gólové šance, ale na vítkovického gólmana nakonec nevyzrál. 

Střelcům sobotního derby ostatně nebylo narozdíl od uplynulých "silvestrovských" derby příliš přáno, v prvním poločase vlastně vůbec. Až po přestávce dokázal poslat do vedení baníkovskou starou gardu Zdeněk Pospěch. Vítkovičtí ale dokázali vyrovnat, a tak se oba týmy tentokrát rozešly smírně. 

Výsledek:

Vítkovice - Baník 1:1 (0:0)

Branky: Motyčka - Pospěch

Sestava Baníku: Laštůvka, Bernady - Bolf, Radimec, Šlachta, Veselý, Tchuř, Zd. Pospěch, Páleník, Zajaroš ml., Kiša, Čáp, Antalík, Svatonský, Joukl, Racko, Pikonský, Fischer, Daněk, Papadopulos, Lukeš, Varadi, Mičola, Baroš.

24
Jan
Juroška
28
Filip
Kubala
7
Karel
Pojezný
21
Jiří
Klíma
13
Samuel
Grygar
35
Jakub
Markovič
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
11
Eldar
Šehić
9
David
Buchta
32
Paixao da Silva
Ewerton
20
Abdullahi
Tanko
95
Daniel
Holzer
15
Patrick
Kpozo
17
Michal
Frydrych
12
Tomáš
Rigo
10
Matěj
Šín