út 12.7.2022
A-tým

Den D: Baník vyzve Celtic

Je tu den D. Baník v zápase se slavným skotským klubem Celtic Glasgow oslaví sto let svého založení. Výkop je na Městském stadionu ve středu v 18:00.

Ačkoliv jde „jen“ o přátelský zápas, bude nepochybně naprosto výjimečný svou atmosférou. Klub i fanoušci si jím připomenou sto let existence Baníku a utkání se Celtikem je jedním z vrcholů celoročních oslav.

„Samozřejmě vnímáme, o jaké utkání jde a že dorazí plný stadion. Fanoušci se na zápas těší, my také, a uděláme maximum pro to, abychom je potěšili. Atmosféra bude skvělá. V tomto směru to utkání bude vrchol přípravy,“ řekl trenér Pavel Vrba.

Baník po úvodních třech týdnech, ve kterých byl kladen hlavní důraz na sílu a kondici, začíná stále více pracovat na herní stránce. Hned den po utkání proti Skotům odjíždí na herní soustředění do Kielců.

Celtic do Ostravy dorazí letecky v úterý po 17:00 přímo z tréninkového kempu v Rakousku. Tam na úvod rozdrtil amatérský tým Viktoria Vídeň 7:0 a v sobotu remizoval s Rapidem 3:3. Zápas v Ostravě je jeho třetí přípravnou partií ze sedmi naplánovaných.

„Také jsou v nějaké fázi přípravy, těžko ale říct, jaké konkrétní záměry pro náš zápas budou mít. Kádr mají ale kvalitní a široký a pro nás to bude jednoznačně velice kvalitní prověrka před odjezdem na soustředění do Polska. Budeme chtít uhrát dobrý výsledek,“ řekl Pavel Vrba.

Baník do zápasu nenastoupí kompletní. Mimo hru jsou se svalovými problémy David Lischka a Jiří Boula, drobnější zranění léčí Daniel Smékal. Dlouhodobě zranění jsou Jan Juroška a Jaroslav Svozil.

Přečtěte si, co vás ve středu na stadionu čeká, a hlavně nezapomeňte dorazit včas, ideálně na 17:30, a v bílém!

Výkop utkání je v 18:00.

23
Jaroslav
Svozil
0
Petr
Jaroň
18
Robert
Mišković
33
Eldar
Šehić
9
David
Buchta
0
Petr
Jaroň
13
Daniel
Smékal
6
Daniel
Tetour
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
16
Jan
Laštůvka
29
Ladislav
Takács
26
Muhamed
Tijani
99
Ladislav
Almási
5
Jiří
Boula
1
Martin
Hrubý
25
Jiří
Fleišman
22
Filip
Kaloč
7
Karel
Pojezný
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
3
Muhammed
Sanneh
17
Michal
Frydrych
11
Nemanja
Kuzmanović