po 5.12.2016
A-tým

David Lischka se vrací do Jablonce

Podzimní část sezony skončila, zimní přestupová škatulata se dávají do pohybu. První novinkou v kádru Baníku je odchod stopera Davida Lischky, který se po čtyřech měsících hostování v klubu vrací nazpět do Jablonce. Naopak je skoro definitivní, že i na jaře bude hájit modrobílé barvy slovenský levý bek Tomáš Hučko.

David Lischka (na snímku) v průběhu podzimu odehrál všechna tři utkání v MOL Cupu, ale v lize si připsal jen dvanáct minut v závěrech zápasů proti Frýdku-Místku a Prostějovu. „Po dohodě obou klubů jeho hostování skončilo. David se vrací zpátky do Jablonce,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Naproti tomu Tomáš Hučko si připsal takřka úplnou podzimní druholigovou minutáž. Vynechal jediné z šestnácti utkání kvůli trestu za čtyři žluté karty, jinak na hřišti nechyběl ani minutu, a to v závěru podzimu musel dohrávat se sebezapřením kvůli bolestem v oblasti třísel. Baník je s Žilinou předběžně domluven, že levý krajní obránce zůstane i pro jaro. 

„Je to na 99 procent hotové. Pokud se Žilině někdo z obránců vážně nezraní, jsme dohodnuti, že hostování prodloužíme o další půlrok,“ řekl Dušan Vrťo.

50
Ubong
Ekpai
25
Jiří
Fleišman
4
Martin
Chlumecký
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanović
7
Šimon
Falta
20
Jakub
Pokorný
12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
10
Matěj
Šín
24
Jan
Juroška
77
Gigli
Ndefe
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
99
Ladislav
Almási
5
Jiří
Boula
21
Jiří
Klíma
22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
39
Dominik
Janošek
19
David
Lischka
29
Ladislav
Takács
32
Lukáš
Budínský
14
Petr
Jaroň