po 5.12.2016
A-tým

David Lischka se vrací do Jablonce

Podzimní část sezony skončila, zimní přestupová škatulata se dávají do pohybu. První novinkou v kádru Baníku je odchod stopera Davida Lischky, který se po čtyřech měsících hostování v klubu vrací nazpět do Jablonce. Naopak je skoro definitivní, že i na jaře bude hájit modrobílé barvy slovenský levý bek Tomáš Hučko.

David Lischka (na snímku) v průběhu podzimu odehrál všechna tři utkání v MOL Cupu, ale v lize si připsal jen dvanáct minut v závěrech zápasů proti Frýdku-Místku a Prostějovu. „Po dohodě obou klubů jeho hostování skončilo. David se vrací zpátky do Jablonce,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Naproti tomu Tomáš Hučko si připsal takřka úplnou podzimní druholigovou minutáž. Vynechal jediné z šestnácti utkání kvůli trestu za čtyři žluté karty, jinak na hřišti nechyběl ani minutu, a to v závěru podzimu musel dohrávat se sebezapřením kvůli bolestem v oblasti třísel. Baník je s Žilinou předběžně domluven, že levý krajní obránce zůstane i pro jaro. 

„Je to na 99 procent hotové. Pokud se Žilině někdo z obránců vážně nezraní, jsme dohodnuti, že hostování prodloužíme o další půlrok,“ řekl Dušan Vrťo.

13
Samuel
Grygar
26
Filip
Blažek
30
Jiří
Letáček
28
Filip
Kubala
70
David
Fadairo
15
Patrick
Kpozo
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
77
Gigli
Ndefe
10
Matěj
Šín
35
Jakub
Markovič
11
Eldar
Šehić
20
Abdullahi
Tanko
21
Jiří
Klíma
1
Martin
Hrubý
17
Michal
Frydrych
12
Tomáš
Rigo
22
Filip
Kaloč
6
Daniel
Tetour
7
Karel
Pojezný
4
Robert
Mišković
29
Ladislav
Takács
37
Matej
Madleňák
32
Paixao da Silva
Ewerton