út 29.6.2021
A-tým

David Lischka se vrací do Baníku

David Lischka bude v nadcházející sezoně hájit barvy Baníku. Působení třiadvacetiletého stopera ve slezském klubu bylo formálně dotaženo do konce, Baník a Sparta se dohodly na hostování s opcí.

„Jsem rád, že se podařilo celou věc uzavřít, a je namístě poděkovat Spartě za vstřícný přístup,“ uvedl Alois Grussmann, sportovní ředitel Baníku Ostrava.

Odchovanec FCB a bývalý mládežnický reprezentant se na Bazaly vrací po čtyřech a půl letech, během kterých se přes Jablonec propracoval až do Sparty. „David do Baníku chtěl, zná to tady, o to to bylo snazší,“ poznamenal Alois Grussmann.

David Lischka už díky povolení, které Sparta poskytla, odehrál přípravný zápas v Kroměříži. „I když to bylo utkání proti třetiligovému soupeři, svou kvalitu v něm David ukázal a já věřím, že ji prokáže i v prvoligových zápasech,“ uzavřel sportovní šéf Baníku. 

Rodák z Ludgeřovic v Baníku prošel mládežnické kategorie a ještě v dorosteneckém věku pak přes Hlučín přestoupil do Jablonce, odkud se pak vrátil na půlroční hostování v druholigové sezoně Baníku. I s MOL Cupem si tehdy v ostravském dresu připsal pět startů a jeden vstřelený gól.

30
Jiří
Letáček
14
Petr
Jaroň
23
Jaroslav
Svozil
96
Eneo
Bitri
16
Jan
Laštůvka
17
Michal
Frydrych
99
Ladislav
Almási
21
Jiří
Klíma
7
Karel
Pojezný
3
Muhammed
Sanneh
1
Martin
Hrubý
9
David
Buchta
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
25
Jiří
Fleišman
18
Robert
Mišković
5
Jiří
Boula
22
Filip
Kaloč
11
Nemanja
Kuzmanović
10
Matěj
Šín
26
Muhamed
Tijani
6
Daniel
Tetour
13
Daniel
Smékal
8
Srdjan
Plavšić
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
33
Eldar
Šehić
29
Ladislav
Takács