st 12.1.2022
A-tým

David Lischka přestupuje do Baníku

Definitivní návrat domů! David Lischka přestupuje ze Sparty natrvalo do Baníku, se kterým podepsal smlouvu na čtyři a půl roku.

Čtyřiadvacetiletý odchovanec po svém letním příchodu na hostování dokonale zapadl do čtyřčlenné defenzivní linie a stal se jedním z pilířů základní sestavy. I proto měl Baník eminentní zájem Davida Lischku přivést na Bazaly natrvalo. To se ale mohlo povést jedině díky tomu, že vedení Baníku hráče vykoupilo z platné smlouvy na Letné.

„Jsme opravdu velice spokojeni, že se nám podařilo transfer Davida realizovat. Byla to jedna z našich zimních priorit. Samozřejmě, že jednání byla velmi komplikovaná s ohledem na platný Davidův kontrakt ve Spartě, ale nakonec došlo mezi kluby ke shodě a David se k mužstvu připojí už při odjezdu na soustředění,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Rodák z Ludgeřovic uzavřel na Bazalech dlouhodobý kontrakt na čtyři a půl roku. „Pro mě byl Baník celou dobu jediná priorita. Jsem opravdu nadšený, že se to povedlo a já můžu pokračovat v rozdělané práci, kterou tady s mužstvem máme,“ řekl David Lischka.

0
Jan
Laštůvka
0
Jiří
Fleišman
0
Petr
Jaroň
0
David
Buchta
0
Gigli
Ndefe
0
Ladislav
Takács
0
Martin
Chlumecký
0
Jiří
Boula
0
Jiří
Klíma
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Filip
Kaloč
0
Jaroslav
Svozil
0
Jan
Juroška
0
David
Lischka
0
Muhammed
Sanneh
0
Jakub
Pokorný
0
Lukáš
Budínský
0
Daniel
Tetour
0
Ladislav
Almási