st 12.1.2022
A-tým

David Lischka přestupuje do Baníku

Definitivní návrat domů! David Lischka přestupuje ze Sparty natrvalo do Baníku, se kterým podepsal smlouvu na čtyři a půl roku.

Čtyřiadvacetiletý odchovanec po svém letním příchodu na hostování dokonale zapadl do čtyřčlenné defenzivní linie a stal se jedním z pilířů základní sestavy. I proto měl Baník eminentní zájem Davida Lischku přivést na Bazaly natrvalo. To se ale mohlo povést jedině díky tomu, že vedení Baníku hráče vykoupilo z platné smlouvy na Letné.

„Jsme opravdu velice spokojeni, že se nám podařilo transfer Davida realizovat. Byla to jedna z našich zimních priorit. Samozřejmě, že jednání byla velmi komplikovaná s ohledem na platný Davidův kontrakt ve Spartě, ale nakonec došlo mezi kluby ke shodě a David se k mužstvu připojí už při odjezdu na soustředění,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Rodák z Ludgeřovic uzavřel na Bazalech dlouhodobý kontrakt na čtyři a půl roku. „Pro mě byl Baník celou dobu jediná priorita. Jsem opravdu nadšený, že se to povedlo a já můžu pokračovat v rozdělané práci, kterou tady s mužstvem máme,“ řekl David Lischka.

35
Jakub
Markovič
28
Filip
Kubala
13
Samuel
Grygar
77
Gigli
Ndefe
0
Paixao da Silva
Ewerton
9
David
Buchta
4
Robert
Mišković
11
Eldar
Šehić
29
Ladislav
Takács
24
Jan
Juroška
20
Abdullahi
Tanko
21
Jiří
Klíma
19
David
Lischka
10
Matěj
Šín
12
Tomáš
Rigo
15
Patrick
Kpozo
5
Jiří
Boula
26
Filip
Blažek
17
Michal
Frydrych
30
Jiří
Letáček
7
Karel
Pojezný