st 12.1.2022
A-tým

David Lischka přestupuje do Baníku

Definitivní návrat domů! David Lischka přestupuje ze Sparty natrvalo do Baníku, se kterým podepsal smlouvu na čtyři a půl roku.

Čtyřiadvacetiletý odchovanec po svém letním příchodu na hostování dokonale zapadl do čtyřčlenné defenzivní linie a stal se jedním z pilířů základní sestavy. I proto měl Baník eminentní zájem Davida Lischku přivést na Bazaly natrvalo. To se ale mohlo povést jedině díky tomu, že vedení Baníku hráče vykoupilo z platné smlouvy na Letné.

„Jsme opravdu velice spokojeni, že se nám podařilo transfer Davida realizovat. Byla to jedna z našich zimních priorit. Samozřejmě, že jednání byla velmi komplikovaná s ohledem na platný Davidův kontrakt ve Spartě, ale nakonec došlo mezi kluby ke shodě a David se k mužstvu připojí už při odjezdu na soustředění,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Rodák z Ludgeřovic uzavřel na Bazalech dlouhodobý kontrakt na čtyři a půl roku. „Pro mě byl Baník celou dobu jediná priorita. Jsem opravdu nadšený, že se to povedlo a já můžu pokračovat v rozdělané práci, kterou tady s mužstvem máme,“ řekl David Lischka.

77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
17
Michal
Frydrych
13
Samuel
Grygar
15
Patrick
Kpozo
99
Ladislav
Almási
4
Robert
Mišković
32
Paixao da Silva
Ewerton
35
Jakub
Markovič
21
Jiří
Klíma
20
Abdullahi
Tanko
11
Eldar
Šehić
10
Matěj
Šín
1
Martin
Hrubý
28
Filip
Kubala
7
Karel
Pojezný
70
David
Fadairo
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
30
Jiří
Letáček
12
Tomáš
Rigo
37
Matej
Madleňák
26
Filip
Blažek
22
Filip
Kaloč
29
Ladislav
Takács
5
Jiří
Boula