út 3.8.2021
A-tým

David Lischka: Věřil jsem, že by to tak mohlo vyjít

Dát dva góly v jednom ligovém utkání není nic až tak výjimečného. Pokud ovšem nejde vyloženě o hráče s defenzivními úkoly, jako jsou například stopeři. David Lischka se stal v historii samostatné ligy teprve pátým středním obráncem Baníku, kterému se to povedlo.

Návrat do Ostravy se mu zdařil opravdu velkolepě. Zlínu dal během sedmnácti minut dva góly a po utkání si užíval spolu s mužstvem zasloužených ovací tribun.

„Věřil jsem, že by to takhle nějak mohlo i vyjít. I za gól bych byl rád, dva jsou parádní, ale podstatné je, že bereme tři body a jako tým jsme odehráli dobré utkání. Užil jsem si to hodně, protože jsem tady měl opravdu hodně známých,“ řekl David Lischka.

Rodáka z Ludgeřovic podporovala na tribuně rodina i kamarádi, po utkání obdržel i řadu blahopřejných esemesek. Během dlouhého čekání na tiskovou telekonferenci poctivě ťukal v mobilu a odpovídal.

„Gratulací bylo strašně moc. Jednu bych ale chtěl vyzdvihnout - od pana doktora Štěpána Černého, který mě operoval. To je pro mě nejvíc, takže mu musím takhle ještě jednou za vše poděkovat.“

David Lischka se stal pátým stoperem Baníku, kterému se v historii samostatné ligy, tedy od roku 1993, povedlo skórovat dvakrát v jednom ligovém utkání. Před ním to byli Jakub Pokorný a pak až v devadesátých letech hvězdné trio Tomáš Galásek, René Bolf, Tomáš Řepka.

„Nebál bych se toho, že bychom po jednom vysokém vítězství začali lítat v oblacích. Fotbal je nevyzpytatelný a každý zápas je jiný. My musíme jít zápas od zápasu a potvrzovat ty výkony opakovaně. Ale je to samozřejmě dobře pro sebevědomí.“


Dvougóloví stopeři Baníku v samostatné lize:

1994 | Tomáš Řepka (Dukla - Baník 0:3)

1996 | Tomáš Galásek (Baník - Sparta 4:1)

1998 | René Bolf (Baník - Slavia 5:0)

2019 | Jakub Pokorný (Baník - Karviná 3:0)

9
David
Buchta
32
Lukáš
Budínský
99
Ladislav
Almási
10
Matěj
Šín
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
4
Martin
Chlumecký
12
Radovan
Murin
19
David
Lischka
16
Jan
Laštůvka
39
Dominik
Janošek
5
Jiří
Boula
14
Petr
Jaroň
11
Nemanja
Kuzmanović
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
7
Šimon
Falta
30
Viktor
Budinský
6
Daniel
Tetour
20
Jakub
Pokorný
50
Ubong
Ekpai
29
Ladislav
Takács