po 9.8.2021
A-tým

David Lischka: Mám v těch situacích štěstí

Do Baníku přišel především proto, aby bránil. On si však do portfólia činností přidal ještě jednu - střílení gólů. Stoper David Lischka je v této chvíli nejlepším střelcem Baníku v sezoně. V Českých Budějovicích přidal už svou třetí letošní trefu. Jeho gól na 3:1 definitivně zlomil zápas na stranu Baníku.

"Mám v těch situacích štěstí," snaží se David Lischka svou dosavadní střeleckou bilanci v sezoně poněkud bagatelizovat. Jeho dva góly proti Zlínu byly především výsledkem dobré práce. Nejdřív při rohovém kopu udělal, co bylo domluveno, což vyústilo v jeho gól hlavou. A pak nejdříve sám gólovou šanci na vlastní polovině založil, aby se bez otálení vydal kupředu, naběhl si až do šestnáctky a precizně trefil centr, který k němu přiletěl z levé strany. Dílem štěstí, o němž David Lischka mluví, byl leda jeho gól v Českých Budějovicích. Protože Yira Sor chtěl z hranice šestnáctky střílet na branku. Ale netrefil míč, jak si představoval, a mimoděk jej poslal právě k Davidu Lischkovi.  

"Sor se snažil dostat míč do vápna, já tam jen nastavil nohu jako hokejku a zaletělo to přímo za tyč. Za to jsem samozřejmě rád a doufám, že se mě to štěstí bude držet i nadále," poznamenává stoper Baníku.

Víc než o sobě ale mluví o tom, co v Českých Budějovicích předvedl celý tým Baníku. "Trenér nám zdůrazňoval, že to chce přivést si do druhé půle dobrý výsledek.. To se podařilo. První gól jsme vstřelili po nacvičené situaci. Poslal jsem křížný pas na Gigli Ndefeho. To po nás trenér chce. Gigli poslal výborný centr a Kuzma to pak trefil těžkou hlavičkou," popisuje David Lischka, jak se na Střeleckém ostrově zrodil prvotní náskok Baníku. "Pak poslal Fleiši fantastický centr a uklizeno do brány," líčí posila z Letné.

Potom se ale dostavila komplikace. České Budějovice snížily na 1:2 a dalo se čekat, že půjdou tvrdě za vyrovnáním. Baník to ale bravurně ustál. "I takové situace jako tým potřebujeme. Zvedají morálku mužstva. V takových chvílích se ukazuje, jak jsme opravdu silní. Jsem rád, že jsme to zvládli a že jsme přidali třetí gól," podotýká David Lischka, jemuž kromě výsledku způsobili velkou radost i příznivci Baníku. "Jsem nadšený, kolik fanoušků přijelo. Nesmírně to pomůže. Když soupeř snížil, dali nám neskutečnou podporu. To se pak hraje jinak," pochvaluje si. 

Na konto skutečnosti, že Baník má po třech utkáních šest bodů, jen dodává: "Mohlo to být i lepší, ale ten první zápas už je minulost. Teď máme před sebou Pardubice. Hrajeme doma, budeme chtít zvítězit."

10
Matěj
Šín
7
Karel
Pojezný
0
Paixao da Silva
Ewerton
17
Michal
Frydrych
12
Tomáš
Rigo
13
Samuel
Grygar
20
Abdullahi
Tanko
24
Jan
Juroška
29
Ladislav
Takács
26
Filip
Blažek
15
Patrick
Kpozo
4
Robert
Mišković
5
Jiří
Boula
11
Eldar
Šehić
30
Jiří
Letáček
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
35
Jakub
Markovič
21
Jiří
Klíma
19
David
Lischka
28
Filip
Kubala