po 21.6.2021
A-tým

David Lischka: Baník byl prioritou

Má za sebou první den přípravy pod vedením trenéra Ondřeje Smetany. Jinými slovy, stoper David Lischka už pracuje v prostředí, do něhož bude brzy oficiálně patřit. Jeho hostování s opcí v Baníku je předjednáno, Baník se Spartou dolaďují poslední formality a letenský klub umožnil 23letému stoperovi trénovat v Baníku.

Vaše hostování v Baníku ještě nebylo formálně uzavřeno, ale vy už jste začal přípravu v Baníku. Jste rád?

Jsem rád, že tady můžu přípravu začít. Vždycky je lepší, když ten hráč začne v týmu, ve kterém by měl potom hrát, než pak v průběhu přípravy přecházet. Takže jsem rád, že jsem mohl hned v pondělí začít s Baníkem Ostrava.

Vaše první dojmy z prostředí, do něhož přicházíte?

Většinu kluku jak v týmu, tak i v realizačním týmu znám. Takže to prostředí je pro mě docela známé. První trénink bývá obvykle takový seznamovací, ale bylo to v pořádku.

Jste odchovancem Baníku, takže je předpoklad, že některé hráče současného kádru znáte dobře a dlouho. Koho nejdéle?

Asi Denise Granečného, se kterým jsem chodil na základní školu. Pak je tam třeba i Filip Kaloč, a ti spíše mladší kluci.

Pokud vše dopadne jak má, znovu se vrátíte do svého mateřského klubu. Přál jste si to?

Budu rád. Baník pro mě byl priorita. Je to prostředí, ve kterém jsem vyrůstal, Pořád tu mám spoustu známých. Bydlím na vesnici kousek od Ostravy, vím, jak ta vesnice Baníkem žije a jak žije Baníkem celé město. Takže jsem určitě rád, že v tomto klubu můžu být.

Jak probíhala jednání mezi vámi a Baníkem?

Jednání bylo celkem rychlé. Když mi Baník zavolal, hned jsem řekl, že bych do Ostravy jít chtěl. Během čtyř dnů jsme se na všem dohodli, všechna jednání byla rychlá. Jsem rád, že to tak dopadlo.

Z Baníku odchází Patrizio Stronati, jehož přestup do maďarského Puskáse bude zřejmě co nevidět oficiálně uzavřen. Vnímáte to tak, že přicházíte jako náhrada za něj?

Asi to tím bylo podmíněno, že přijdu do Baníku, pokud bude Patrizio odcházet, jako náhrada za něj. Samozřejmě, jestli budu opravdu náhrada, to ještě čas ukáže. Věřím, že si svými výkony řeknu o to, že mě lidi budou aspoň trošku brát, jako brali Patrizia. Nejdřív ale budu muset ukázat na hřišti, že na to mám.

Jak jste zvládl první trénink v rámci přípravy Baníku?

Týden přípravy už mám za sebou, protože Sparta začala o týden dřív. Teď jsem se připojil ke klukům v Baníku. Každá příprava je náročná, teď jsou navíc velká vedra, která tomu úplně nepomáhají, ale s tím si všichni určitě poradíme.

9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
4
Martin
Chlumecký
23
Jaroslav
Svozil
12
Radovan
Murin
99
Ladislav
Almási
5
Jiří
Boula
7
Šimon
Falta
6
Daniel
Tetour
29
Ladislav
Takács
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
50
Ubong
Ekpai
20
Jakub
Pokorný
11
Nemanja
Kuzmanović
14
Petr
Jaroň
21
Jiří
Klíma
32
Lukáš
Budínský
24
Jan
Juroška
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
30
Viktor
Budinský
10
Matěj
Šín
39
Dominik
Janošek