po 17.5.2021
A-tým

David Buchta: Cítím, že si víc věřím

Byl rozhodně jedním z hrdinů sobotního duelu se Zlínem. David Buchta nejen, že vstřelil vítězný gól zápasu, navíc parádním volejem, ale navíc přihrál na dva góly Tomáši Zajícovi. Po utkání měl David Buchta o čem hovořit.

O UTKÁNÍ

"Vstoupili jsme do toho velmi dobře, dali jsme hned ve druhé minutě gól, to nám určitě pomohlo. Pak jsme přidali další a měli jsme ještě další šance na to, abychom vedení navýšili a šli do poločasu s ještě větším náskokem a byli víceméně v klidu. To se nám bohužel nezdařilo, ale bylo to pořád dva nula. O přestávce jsme si řekli, že budeme v této hře pokračovat, což se nám tak úplně nepodařilo. Dostali jsme zbytečné dva góly, ale ukázali jsme, že nás to nezlomí, a dokázali jsme to zvrátit na 4:2. A to je super a doufáme, že to tak bude pokračovat dál."

O OSOBNÍ ZÁPASOVÉ STATISTICE 1+2

"Měl jsem těch příležitostí více, mohl jsem dát dva tři góly. Nakonec je z toho aspoň ten jeden, vítězný. Jsem rád za každý gól, za každou asistenci. Čím víc jich bude, tím budu raději. Doufám, že mi to vydrží co nejdéle."

O SEBEDŮVĚŘE

„Cítím, že si teď více věřím. V trénincích jsem vždycky všechno dělal naplno, teď se mi to v zápasech vyplácí. Cítím, že sebedůvěra stoupá, doufám, že to bude pokračovat. Trenér má ale pravdu, že ještě potřebuju zapracovat na kondici. Předtím jsem moc pravidelně nehrával, takže se na tom zapracovat musí. I když v minulém zápase jsem už hrál devadesát minut, teď osmdesát, takže se to zvedá, ale ještě tam rezervy jsou.“

O TOM, KDE SE V SESTAVĚ CÍTÍ DOBŘE

"V béčku jsem hrával pod hrotem, pak po přechodu do áčka jsem začal hrát na křídle. Zpočátku jsem tam úplně nebyl svůj, ale pak jsem si zvykl a od té doby se mi tam hraje dobře. Je mi jedno, jestli zleva nebo zprava. Myslím si, že mi to tam sedí a jsem tam spokojený."

O KRÁSNÉ GÓLOVÉ TREFĚ Z VOLEJE

"Soustředil jsem se, abych nebyl v záklonu a abych to trefil dobře kolem gólmana. Snažil jsem se to tlačit dolů."

O DVOU ASISTENCÍCH

"Ten první gól, tam byla hezká akce po levé straně, Kuzma mi to přihrál do lajny, já nacentroval a Zajda tam byl úplně sám. Už jsem jenom doufal, že to uklidí. Povedlo se. A ta druhá situace, tam to Zio dobře vyvezl, já tam byl sám v náběhu, Zio mi to dobře posunul a já viděl, že před brankou jsou dva nebo tři naši hráči. Soustředil jsem se, abych to tam dobře dostal, a Zajda to proměnil."

O TOM, ŽE TRENÉR SMETANA POVEDE TÝM I V PŘÍŠTÍ SEZONĚ

"Myslím, že nám to funguje, že je to takhle dobře a že to bude pokračovat i do příští sezony. Uvidíme, jak to bude vypadat, ale já myslím, že to bude dobré."

O TOM, ŽE MLADÍ HRÁČI DOSTÁVAJÍ STÁLE VÍCE ŠANCÍ

"Myslím, že každý chce hrát a když se tam dostaneme my mladí, musíme prokázat, že na to máme, a postupně se zlepšovat. Každý mladý hráč, který dostane šanci, musí být rád, musí být pokorný a pracovat dál, aby jich dostával víc a víc."

17
Muhammed
Sanneh
20
Jakub
Pokorný
77
Gigli
Ndefe
33
Ondřej
Kukučka
7
Ondřej
Chvěja
32
Lukáš
Budínský
8
Jaroslav
Harušťák
4
Yira
Sor
16
Jan
Laštůvka
9
David
Buchta
30
Viktor
Budinský
99
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
11
Nemanja
Kuzmanović
22
Filip
Kaloč
66
Denis
Granečný
25
Jiří
Fleišman
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
6
Daniel
Tetour
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
12
Radovan
Murin
13
Roman
Potočný
5
Adam
Jánoš