po 8.3.2021
A-tým

Daniel Tetour: Moc sil mi už nezbývalo

Pro Slavii to mohl být od oslabeného soupeře dokonalý šok v poslední vteřině. Daniel Tetour se protáhl kolem několika slavistů do vápna, ale v tísni už nedokázal přesně zamířit. „Dalo to se to zakončit lépe, ale už mi nezbývalo moc sil,“ přiznal záložník Baníku.

Zápasové stopky se blížily k času 93:00 a Baník mohl korunovat odvážný výkon ve druhé půli. Závěrečný útok, Yira Collins Sor přenesl míč na pravou stranu, rozběhnutý Daniel Tetour se vyhnul několika protihráčům, vnikl do vápna, ale vystřelil vedle tyče. 

„Určitě to šlo zakončit lépe. Kdybych dal gól, bylo by to všechno lepší. Byl jsem tísněný, a kdybych tvrdil, že jsem měl hodně sil, tak bych kecal. Už jsem toho za těch devadesát minut měl dost. Když už jsem sem tam ale takhle dostal, měl jsem to vyřešit lépe a dát gól,“ popisoval poslední akci celého utkání, po níž už jen následoval závěrečný hvizd sudého Pechance.

Baník se po prvotním šoku vyvolaném rychlým vyloučení Martina Filla po změně stran vzepjal k sympatickému výkonu. I v oslabení dal Slavii pocítit strach o výsledek.

„Ze začátku jsme nad tím asi víc přemýšleli. Na Slavii víceméně celý zápas hrát v oslabení. Museli jsme hrát začít trochu jinak, než byl plán, poločas jsme se s tím nějak srovnávali,“ přiblížil Daniel Tetour. „Dostali jsme dva góly, o to to bylo těžší. Pak jsme neměli co ztratit, hráli jsme více na riziko a Slavia po tom gólu hodně znervózněla. Ale hrozně těžký zápas, devadesát minut v oslabení, máme toho dost.“

29
Ladislav
Takács
3
Muhammed
Sanneh
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
14
Petr
Jaroň
30
Jiří
Letáček
77
Gigli
Ndefe
4
Martin
Chlumecký
20
Jakub
Pokorný
33
Eldar
Šehić
11
Nemanja
Kuzmanović
1
Martin
Hrubý
18
Robert
Mišković
32
Lukáš
Budínský
21
Jiří
Klíma
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
7
Karel
Pojezný
17
Michal
Frydrych
99
Ladislav
Almási
13
Daniel
Smékal
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
26
Muhamed
Tijani