po 8.3.2021
A-tým

Daniel Tetour: Moc sil mi už nezbývalo

Pro Slavii to mohl být od oslabeného soupeře dokonalý šok v poslední vteřině. Daniel Tetour se protáhl kolem několika slavistů do vápna, ale v tísni už nedokázal přesně zamířit. „Dalo to se to zakončit lépe, ale už mi nezbývalo moc sil,“ přiznal záložník Baníku.

Zápasové stopky se blížily k času 93:00 a Baník mohl korunovat odvážný výkon ve druhé půli. Závěrečný útok, Yira Collins Sor přenesl míč na pravou stranu, rozběhnutý Daniel Tetour se vyhnul několika protihráčům, vnikl do vápna, ale vystřelil vedle tyče. 

„Určitě to šlo zakončit lépe. Kdybych dal gól, bylo by to všechno lepší. Byl jsem tísněný, a kdybych tvrdil, že jsem měl hodně sil, tak bych kecal. Už jsem toho za těch devadesát minut měl dost. Když už jsem sem tam ale takhle dostal, měl jsem to vyřešit lépe a dát gól,“ popisoval poslední akci celého utkání, po níž už jen následoval závěrečný hvizd sudého Pechance.

Baník se po prvotním šoku vyvolaném rychlým vyloučení Martina Filla po změně stran vzepjal k sympatickému výkonu. I v oslabení dal Slavii pocítit strach o výsledek.

„Ze začátku jsme nad tím asi víc přemýšleli. Na Slavii víceméně celý zápas hrát v oslabení. Museli jsme hrát začít trochu jinak, než byl plán, poločas jsme se s tím nějak srovnávali,“ přiblížil Daniel Tetour. „Dostali jsme dva góly, o to to bylo těžší. Pak jsme neměli co ztratit, hráli jsme více na riziko a Slavia po tom gólu hodně znervózněla. Ale hrozně těžký zápas, devadesát minut v oslabení, máme toho dost.“

23
Jaroslav
Svozil
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
30
Jiří
Letáček
26
Muhamed
Tijani
7
Karel
Pojezný
11
Nemanja
Kuzmanović
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
1
Martin
Hrubý
18
Robert
Mišković
8
Srdjan
Plavšić
22
Filip
Kaloč
3
Muhammed
Sanneh
24
Jan
Juroška
17
Michal
Frydrych
33
Eldar
Šehić
13
Daniel
Smékal
14
Petr
Jaroň
25
Jiří
Fleišman
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
10
Matěj
Šín