FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Daniel Tchuř: Naše hra se zlepšuje

19.12.2018 | Redakce

Střílela hodně gólů, nevyhnula se však herním i výsledkovým výkyvům. Juniorka Baníku je po podzimní části své skupiny na třetím místě, a plní tak předsezonní cíl, kterým je skončit po nadstavbové části do čtvrtého místa a zajistit si tak účast v MSFL. „Částečně můžeme být spokojeni, ale je pořád co zlepšovat,“ řekl trenér Daniel Tchuř.

Jak byste zhodnotil podzimní část?

Oproti minulému podzimu je vidět určitý herní progres. Navíc s mírným bodovým zlepšením. Ale pořád je to jen dílčí úspěch. Stanovili jsme si cíl, za kterým jdeme. A tím je postup do MSFL. Na jaře nás čeká ještě pět utkání v nadstavbě a následně rozdělení tabulky na první a spodní čtyřku. Podmínkou je skončit do čtvrtého místa. A pokud není hotovo, tak nemůžeme zatím mluvit o maximální spokojenosti. Věřím ale, že je v našich silách v první čtyřce skončit.

Čím vás tým na podzim potěšil?

Jako pozitivní vidím přístup i charakter hráčů, střeleckou produktivitu, a pak i některé úseky zápasu, ve kterých se nám dařily do hry dostat prvky, na kterých pracujeme v tréninku. Chci ale, aby hráči se snažili to herní pojetí, a to, co chceme hrát, praktikovat po většinu utkání. A nikoliv jen v některých pasážích.

Souvisí to s tím, že se vám nevyhnuly určité výsledkové výpadky na venkovních hřištích?

Ano, s některými zápasy nejsem spokojený. Jak výsledkově, tak herně to bylo z naší strany hodně špatné. Je třeba zlepšit od všech hráčů defenzivní práci ,ale taky práci ofenzivní, kdy míč máme, a až moc snadno a lehce o něj přicházíme, protože i počet obdržených branek je vysoký. Velká většina gólů padla v úvodu nebo v závěru utkání. Určitě budeme chtít zapracovat i na tomhle.

Na co tedy v zimě budete klást důraz?

Chtěl bych do hráčů ještě dostat větší přímočarost, odvahu, hrát rychleji s míčem a další činnosti, z kterých se skládá herní výkon. Co se týká kádru, ještě si sedneme s vedením klubu, ale nepředpokládám, že by měly nastat nějaké větší změny. Zimní přípravu z velké části absolvujeme na umělce na Městském stadionu. Chtěli bychom odjet i na soustředění, ale to je zatím v jednání.

Twitter
MW Dias
RE/MAX
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA