st 20.4.2022
A-tým

Daniel Smékal: Snad jsem to zvládl dobře

Už v Plzni naskočil na posledních patnáct minut a zaujal. A teď, když z různých důvodů nemohli naskočit ani indisponovaný Ladislav Almási, ani vykartovaný Jiří Klíma, dostal DANIEL SMÉKAL ještě více prostoru. Proti Jablonci nastoupil od začátku. A i když gól nedal, vidět a cítit na hřišti rozhodně byl.

Čekal jste, že se ocitnete v základní sestavě Baníku?

Už po zápase v Plzni mi trenéři něco naznačovali. Přišel za mnou pan Grussmann s trenérem Galáskem s tím, že Jirka Klíma je vykartovaný a s Lacem Almásim to ještě nevypadá nějak dobře. Takže mi říkali, ať se připravím, že je možné, že nastoupím. Tak jsem doufal, že se to stane. A v úterý na tréninku nám trenér řekl sestavu a já v ní byl. A byl jsem hodně rád.

Byl jste nervózní?

Ani ne. Něco malého tam bylo, ale já moc nervózní nebývám.

Jaký ten zápas tedy z vašeho pohledu byl?

Myslím, že v prvním poločase to bylo hodně dobré, skvěle jsme presovali, dostali jsme je pod tlak, takže se nedostali k přesným nákopům a když už tam něco prošlo, naši obránci si s tím skvěle poradili. Měli jsme nebezpečné rychlé protiútoky, jen škoda těch dvou standardek. Dvakrát jsem to tam zkoušel hlavou a jednou to u přední tyče gólman vychytal. Musím se ponaučit a příště to dát.

Co těm dvěma nadějným hlavičkovým pokusům z malého vápna chybělo? Razance? Směr?

Myslím, že ta první hlava byla umístěná dobře, ale chyběla tomu razance. U té druhé jsem to špatně umístil a ta razance taky ještě nebyla úplně extra.

Máte za sebou hodně zápasů za béčko v MSFL. Jaký to byl v první lize rozdíl a nepřekvapilo vás, že jste měl zejména v prvním poločase možná až nečekaně hodně prostoru ke hře?

Velký rozdíl byl v tom, že jsem s nimi v poli snad nevyhrál jednu hlavu. Kolikrát už jsem měl pocit, že jsem ji vyhrál, otáčel jsem se už dopředu a najednou jsem viděl, že balon je naopak za mnou a sbírají to hráči pode mnou. V tohle byli obránci soupeře hodně silní, možná se tolik nechytali v rychlosti. Využíval jsem nákopy, které letěly za ně. Několikrát to zachránil gólman tím, že to vystihl a vyběhl. První liga je samozřejmě o hodně náročnější než MSFL, ale snad jsem se s tím popral dobře.

S Petrem Jaroněm jste toho v mládežnických kategoriích odehráli spolu hodně. Bylo to na vaší souhře v utkání s Jabloncem znát?

S Peťou si rozumíme hodně dobře. Známe se odmalička z dob, kdy jsme si ještě ve Valmezu kopali na sídlišti a postupně jsme to dotáhli až sem. Víme o sobě, kdo kam běží, už jsme toho spolu odehráli opravdu hodně.

Jaké jste měl po utkání ohlasy od příbuzných, přátel a známých?

Ještě jsem si je neprohlížel. Jen jsem tak po zápase mrknul na mobil, viděl jsem tam hodně upozornění a řekl jsem si, že to nechám na doma, až budu mít více času. Kluci v šatně mě podpořili, říkali, že to bylo dobré. Že je škoda, že jsem nedal gól, ale že na to, že to byl první start, to byl dobrý výkon.

V Baníku máte ale na místě hrotového útočníka řádnou konkurenci…

Konkurence je opravdu dobrá, protože máme skvělé útočníky, kteří dávají góly. Takže je těžké se proti takovým útočníkům prosazovat, když Laco je nejlepší střelec ligy a Klimič je na tom výborně technicky a gólů taky nemá málo. Musím makat a doufat, že tu příležitost ještě někdy dostanu.  

6
Daniel
Tetour
5
Jiří
Boula
1
Martin
Hrubý
37
Matej
Madleňák
29
Ladislav
Takács
17
Michal
Frydrych
30
Jiří
Letáček
32
Paixao da Silva
Ewerton
7
Karel
Pojezný
11
Eldar
Šehić
99
Ladislav
Almási
35
Jakub
Markovič
15
Patrick
Kpozo
12
Tomáš
Rigo
19
David
Lischka
9
David
Buchta
28
Filip
Kubala
77
Gigli
Ndefe
13
Samuel
Grygar
10
Matěj
Šín
20
Abdullahi
Tanko
21
Jiří
Klíma
70
David
Fadairo
22
Filip
Kaloč
26
Filip
Blažek
4
Robert
Mišković
24
Jan
Juroška