po 15.3.2021
A-tým

Daniel Holzer: Gól pro dceru

Ligový gól vstřelil po dlouhých dvou letech. Byla to však výstavní trefa, Daniel Holzer napálil míč bez přípravy, svou bombu otřel o tyč příbramské branky, zvýšil na 2:0 a dodal svým spoluhráčům klid. Po utkání měl o čem mluvit. Třeba o tom, že gól věnoval své nedávno narozené dceři.

O VÍTĚZSTVÍ

"Pro nás je to strašná vzpruha, že nám to tam v jednom zápase konečně napadalo. Všichni víme, jak jsme se na góly nadřeli. Všechno si sedlo, jak mělo. Dobře jsme se na soupeře připravili, jakým způsobem chceme hrát do jejich obrany. Skoro všechno nám vyšlo. I standardky, které jsme s Honzou Baránkem nacvičovali."

O TOM, ŽE PO 27 MĚSÍCÍCH SKÓROVAL

"Strašná úleva. Zio (Stronati) mi to každý zápas říká, že jsem dva roky nedal gól. Byl jsem z toho už nervózní, že mi to tam pořád nespadlo, i když šance jsem nějaké měl. Paradoxně pak přejdu na beka a toho góla dám. Jsem rád. Dnes jsou beci ofenzivní a já takový budu asi pořád. Pokud ta pauza bude zase trvat dva roky, tak to už se mnou bude špatné. Doufám, že se to teď zlepší."

O PŘESUNU NA POST LEVÉHO OBRÁNCE

"Už nějakou dobu jsem si přál toho beka hrát. Hrál tam samozřejmě Jirka Fleišman. A skvěle. Pak se nepříjemně zranil, a z toho se vyvinula situace tak, že jsem beka přešel já. A mi se na beku v téhle moderní době hraje skvěle. Vím, že mám za sebou stopera, kterému strašně moc věřím, a gólmana, kterému věřím taky. Do defenzivy se snažím plnit věci na sto procent. Ale vím, že když se mi něco nepovede, oni to za mě zatáhnou. A mi sedí víc prostor k útoku do těch kapes na kraji. Oproti křídlu, kdy jste zády k hřišti a pořád si musíte něco hledat."

O VLIVU TRENÉRA SMETANY

"Pan Smetana vlil do týmu strašnou energii. Tu teď máme mnohem větší. Řekli jsme si nějaké herní prvky a myslím, že v těch dvou zápasech, i na Slavii, kde jsme hráli o deseti, jsme ty pokyny plnili. Docela nám to zatím sedí a doufám, že to bude pokračovat."

O TOM, ŽE PROTI PŘÍBRAMI SKÓROVALO PĚT HRÁČŮ

"To je super, že se trefilo pět střelců. Zajda dal dvě břevna, z toho těžil Ondra Šašinka. Musím kluky nahoře pochválit. Zajda se Šášou se strašně dobře doplňovali, byli u sebe blízko, dobře spolupracovali. Jeden šel do míče, druhý navázal, docela mi to připomnělo tu jejich spolupráci na Slovácku. Pokud takhle budou hrávat a budou přínosem pro náš klub, jenom dobře. Ty góly přijdou a je jedno, jestli je dá Zajda, Šáša nebo kdokoliv jiný."

O DALŠÍCH ŠANCÍCH, KTERÉ NEVYUŽIL

"Paradoxně jsem dal gól z té nejtěžší situace. V té první situaci jsem si to naváděl středem. Nejdříve jsem si to  chtěl dát na levou. Ale vidět jsem, že Kingue jde do pokleku a že bych to levačkou neobstřelil. Tak jsem si to dal na pravou a zkusil ho obstřelit, bohužel to šlo těsně vedle. V té druhé situaci Zajda krásně prošel mezi dva hráče, viděl jsem, že to má na dlouhou nohu, tak jsem do toho vletěl a pravačkou jsem to dával na zadní, ale někdo to tam zblokoval. Tak zaplaťpánbu za ten gól, kdy nám vyšel signál, který jsme zkoušeli už na Slavii. Tam nám to nevyšlo, tak jsme to zkusili znova. Pochvala pro všechny, kteří to vymysleli. Pro Carlose, pro Jányho a pro všechny, kteří splnili, co měli."

O TOM, ŽE SVŮJ GÓL VĚNOVAL NAROZENÉ DCEŘI

"Už to její čekání bylo sice dlouhé, trvalo to nějakých sedm týdnů od chvíle, kdy se narodila. Takže se trochu načekala. Hlavně ať je zdravá."

9
David
Buchta
11
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
26
Filip
Blažek
20
Abdullahi
Tanko
29
Ladislav
Takács
13
Samuel
Grygar
12
Tomáš
Rigo
5
Jiří
Boula
17
Michal
Frydrych
4
Robert
Mišković
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
35
Jakub
Markovič
0
Paixao da Silva
Ewerton
30
Jiří
Letáček
28
Filip
Kubala
15
Patrick
Kpozo
7
Karel
Pojezný
77
Gigli
Ndefe